Na prohlídku elektrárny totiž zavítal během své pracovní návštěvy České republiky srbský ministr hornictví a energetiky Aleksandar Antić, doprovázený navíc velvyslankyní Srbska v ČR Verou Mavrić a zástupci tamních velkých společností zabývající se v Srbské republice energetikou a důlní těžbou.
„Vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Srbskem jsou na velmi vysoké a přátelské úrovni, rozvíjí se i naše ekonomická spolupráce, která je rok od roku lepší. Proto jsme nyní na základě pozvání vlády, využili možnosti, blíže se seznámit s vaší energetikou a důlní těžbou. ČEZ je přitom nejvýznamnější energetickou společností v Česku. Z pohledu hornictví jsou to pak bezesporu Severočeské doly, které rovněž patří do Skupiny ČEZ. Proto jsme dopoledne zamířili do Dolů Bílina a poté do sousední Elektrárny Ledvice. Vše nás velice zajímalo, neboť srbská a česká energetika i hornictví si jsou dost podobné,“ uvedl Aleksandar Antić. Netajil se přitom tím, že je ještě čeká celá řada setkání s dalšími českými společnostmi.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



