ČEZ: Na střechách kanceláří vyrostou fotovoltaiky o kapacitě až 1,6 MW

09.04.2024 11:49 | Tisková zpráva

Kanceláře ČEZ přecházejí na čistou energii. Ve 12 lokalitách po celé České republice vyroste v příštích dvou letech až 3 700 fotovoltaických panelů na střechách administrativních budov nebo v jejich těsné blízkosti. Další dvě desítky budov ještě z pohledu možnosti instalací ČEZ prověřuje.

ČEZ: Na střechách kanceláří vyrostou fotovoltaiky o kapacitě až 1,6 MW
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Fotovoltaiky dodá a bude provozovat dceřiná společnost ČEZ ESCO. Zbývající spotřebu kanceláří pokrývá ČEZ od letošního roku bezemisní energií vyrobenou v českých solárních a jaderných elektrárnách. Aktuálně Skupina ČEZ provozuje v ČR fotovoltaiky o výkonu 130 MW a do roku 2030 chce tisíce megawattů postavit v rámci své strategie Čistá energie Zítřka.

Až 1,5 GWh zelené elektřiny ročně vyrobí fotovoltaické elektrárny, které v následujících dvou letech vyrostou na střechách administrativních budov společnosti ČEZ nebo v přilehlých areálech. V rámci první etapy plánuje společnost nainstalovat cca 3 700 panelů o celkovém výkonu až 1,6 MW. Dodavatelem, vlastníkem i provozovatelem fotovoltaik bude společnost ČEZ ESCO. Elektřinu z vlastních výroben, kterou kanceláře nezvládnou spotřebovat, prostřednictvím ČEZ ESCO nasdílejí s jinými budovami. ČEZ ESCO také od ledna letošního roku zajišťuje pro kancelářské budovy ČEZ certifikovanou elektřinu z obnovitelných a z jaderných zdrojů. To představuje úsporu až 7 000 tun CO2 ročně. ČEZ tak jde v dekarbonizaci svých budov příkladem jiným firmám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

V4

V čem V4 pro nás za poslední roky sehrála nějakou významnou roli? Já teda patřím k těm, co v ní nějaký zásadní přínos pro nás nevidí, naopak ho vidím v NATO, pokud nevznikne něco lepšího a z něj vy chcete vystupovat...Nechápu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Cestující čeká v Terminálu 2 nový Visa Lounge

22:10 Letiště Praha: Cestující čeká v Terminálu 2 nový Visa Lounge

Letiště Praha navazuje nové partnerství se společností Visa. Tento provozovatel celosvětové platební…