ČEZ: Nejúspěšnější hádankáři o víkendu změří své síly v Infocentru Dukovany

22.02.2024 10:04 | Tisková zpráva

V Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany se v sobotu 24. 2. utkají nejúspěšnější hádankáři, kteří se zapojili do luštění 40 logických úloh a hlavolamů. Vyvrcholí tak hádankářská soutěž k oslavě Světového dne logiky pro žáky prvního a druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií. Své logické myšlení si budou moci vyzkoušet i návštěvníci z řad veřejnosti, kteří se mohou těšit také na zajímavé ukázky a show Úžasného divadla fyziky z Brna.

ČEZ: Nejúspěšnější hádankáři o víkendu změří své síly v Infocentru Dukovany
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Hádankářskou soutěž uspořádalo vydavatelství KIRA ve spolupráci se sdružením JAderní ROdiče pro Dukovany. Úkolem účastníků bylo správně vyluštit celkem dvacet úkolů s čísly, slovy nebo obrázky. Zájem o účast i počty doručených řešení překvapil i samotné organizátory. Ti se museli vypořádat se 454 doručenými řešeními, které pečlivě zkontrolovali a vyhodnotili. Do sobotního finále pozvali třicítku nejúspěšnějších, kteří se v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany utkají při závěrečném luštění hádanek.

V letošním roce se do soutěže mohli zapojit žáci základních škol z Jihomoravského kraje i z Vysočiny. Všechny hádanky připravili renomovaní autoři se zkušenostmi z mezinárodních soutěží pod vedením Vítězslava Koudelky, exprezidenta Světové hádankářské federace a zástupce pořádající společnosti KIRA.

Dopolední sobotní program bude vyhrazen pro soutěžící. Pro ně a jejich doprovod připravili energetici netradiční doprovodný program v podobě speciálních prohlídek Infocentra a show Úžasného divadla fyziky se speciálním stanovištěm, které bude možné navštívit v průběhu celého dne.

Pozvánka pro veřejnost

Zkrátka nepřijde ani veřejnost. Speciální prohlídky infocentra i zábavnou show ÚDIFu si budou moci společně s luštěním připravených hádanek od 13 hodin vyzkoušet i návštěvníci z řad veřejnosti, pro které organizátoři připravili další zajímavé logické úlohy a hádanky.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

11:27 Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

V únoru 2024 se vývozní ceny zvýšily meziměsíčně o 2,1 %, meziročně o 1,6 %. Dovozní ceny meziměsíčn…