ČEZ: O Informační centrum a malou vodní elektrárnu Hučák v centru Hradce je stále velký zájem

05.02.2023 10:59 | Komerční článek

Infocentrum a malá vodní elektrárna Hučák v centru Hradce Králové jsou oblíbeným místem pro návštěvu místních i vyhledávaným turistickým cílem. Jen v loňském roce tudy prošlo téměř 13 tisíc návštěvníků a přes 6 tisíc navštívilo Hučák virtuálně.

ČEZ: O Informační centrum a malou vodní elektrárnu Hučák  v centru Hradce je stále velký zájem
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Již od svého otevření v roce 2008 drží Informační centrum Obnovitelných zdrojů Hučák v centru Hradce Králové vysoký standard v návštěvnosti. Celkem od jeho otevření v roce 2008 navštívilo hradecký Hučák téměř 185 tisíc zájemců buď přímo nebo virtuálně. V loňském roce přivítalo 19 151 zájemců o expozici obnovitelných zdrojů či návštěvu malé vodní elektrárny na Labi.

Infocentrum umístěné v historické secesní budově Malé vodní elektrárny Hučák v centru Hradce Králové poutavou formou představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy a geotermální energie, současně nabízí exkurzi v prostorách historické více jak stoleté plně funkční malé vodní elektrárny.

Těšit se můžete na interaktivní exponáty, laboratoř s pokusy i virtuální realitu! Na své si ale přijdou také fanoušci historie. Elektrárna Hučák zásobí své okolí elektřinou už od roku 1912. Nechybí proto historické exponáty dokumentující tradici využívání obnovitelných zdrojů a samozřejmě ani návštěva původní strojovny elektrárny.

Vítaní jsou i ti úplně nejmenší. Vyřádit se mohou v dětském koutku, kde si užijí spoustu legrace, ale také se něčemu přiučí. Průvodci světem energie jim budou skřítci Eneři – Watík, Joulinka a jejich kamarádi.

Elektrárny Skupiny ČEZ navštívilo v roce 2022 rekordních 247 250 lidí, a to reálně i virtuálně. Obě jaderná infocentra lákala na ReakTour aneb tour až k temelínskému a nově i dukovanskému reaktoru prostřednictvím nejmodernějších brýlí s virtuální realitou. Více než 35 000 studentů i zájemců z řad veřejnosti pak zavítalo do vybraných bezemisních zdrojů ČEZ během živě vysílaných on-line prohlídek Virtuálně v elektrárně. Tento oblíbený projekt navíc přinesl v loňském roce novinku – stávající nabídka jaderných elektráren a obnovitelných zdrojů se rozrostla o prohlídku distribuční soustavy, která diváky seznamuje s kompletní cestou elektřiny.

Více informací najdete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…