ČEZ: Oblíbení fyzikáři mohou opět soutěžit o titul ČEZ Ámos a 200 tisíc korun pro svou školu

12.12.2019 9:15 | Zprávy

Ačkoliv fyzika opakovaně končí v žebříčcích popularity školních předmětů na zadních příčkách, jsou lidé, kteří pro ni dokáží děti nadchnout. Oblíbené fyzikáře mohou žáci základních a středních škol až do 31. prosince nominovat do soutěže ČEZ Ámos – Fyzikář roku v rámci celostátního klání Zlatý Ámos.

ČEZ: Oblíbení fyzikáři mohou opět soutěžit o titul ČEZ Ámos a 200 tisíc korun pro svou školu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Vítěz pro svou školu vyhraje 200 tisíc korun na technické vybavení učebny. V minulosti se dokázali prosadit i Jihočeši.

Skupina ČEZ v rámci soutěže Zlatý Ámos vyhlásila anketu o nejoblíbenějšího fyzikáře již posedmé. Z dosavadních výsledků vyplývá, že nejpoutavěji se fyzika učí v Jihočeském kraji – od ročníku 2013/2014 se z titulu ČEZ Ámos radovali hned tři tamní kantoři. Další tři pocházeli ze škol v Libereckém kraji, z Prahy a z Královéhradeckého kraje. Recept na úspěch byl ale u všech velmi podobný: jejich hodiny fyziky jsou plné zajímavých pokusů, povzbuzují žáky v samostatném hledání souvislostí a správných odpovědí, je s nimi legrace, jsou spravedliví a záleží jim na vzájemné důvěře. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

22:14 ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

Bankovní rada na svém jednání o finanční stabilitě rozhodla ponechat sazbu proticyklické kapitálové …