ČEZ: Projekt Beskydské hřebenovky pomůže třem horským chatám

19.07.2018 19:53

Podpora pohybu v přírodě, vytvoření vzdělávacího programu pro turisty a hlavně obohacení okolí tří beskydských horských chat – to to jsou hlavní cíle projektu Beskydské hřebenovky, který začíná v sobotu 21. července výstupem na Prašivou.

ČEZ: Projekt Beskydské hřebenovky pomůže třem horským chatám
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

U chaty chystají pořadatelé pestrý rodinný program a z výtěžku chtějí přispět na dokončení dětského hřiště na Prašivé. Projekt, na který přispěla Nadace ČEZ, může svou energií prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořit každý zájemce.

„Výstup na Prašivou není náročný, takže zveme všechny od malých dětí až po seniory. Akce začíná na parkovištích v Dobraticích, Vyšních Lhotách a Komorní Lhotce, odkud povede k chatě vzdělávací lesní trasa,“ zve turisty organizátor Lukáš Adásek. Zájemci mohou cestou poznávat stopy zvěře i hlasy ptáků nebo si vyzkoušet třídění odpadů – za splnění každého úkolu dostanou razítko na soutěžní kartičku, kterou na Prašivé vymění za hezkou odměnu.

Na Prašivé chystají pořadatelé od 12 hodin program pro všechny generace – běžecký závod pro jednotlivce, soutěžní okruh pro rodiny, vystoupení finalisty SuperStar Martina Šafaříka i další zajímavosti.

Projekt bude pokračovat 4. srpna výstupem a programem na Chatě Skalka a 25. srpna na Chatě Kamenitý. „Našim cílem je z výtěžku projektu obohatit okolí turistických chat o stylové a naučné věci, abychom pro rodiny s dětmi připravili na horách více zábavy a zároveň je motivovali k dalším cestám do Beskyd, a také k tomu, aby lidé turistické chaty vnímali jako zajímavá záchytná místa pro jejich výlety a sportování. S tím souvisí i vytvoření vzdělávacího tematického programu o přírodě Beskyd a o tom, jak by se lidé měli na horách chovat,“ dodává Lukáš Adásek.

Podrobné informace najdou zájemci na webu ZDE, více o možnosti podpory také ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Zpráva o zdravotním stavu prezidenta republiky

13:30 Hrad: Zpráva o zdravotním stavu prezidenta republiky

Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 14. září 2021 plánovaně nastoupil do Ústřední vojenské n…