ČEZ: Temelín posílil kontroly důležitého potrubí

09.10.2024 11:59 | Tisková zpráva

Metodu, založenou na šíření elektromagnetických vln, nově využívají technici v Jaderné elektrárně Temelín ke kontrole důležitého potrubí. Technologie umožňuje zkontrolovat stav potrubí přímo za jeho provozu.

ČEZ: Temelín posílil kontroly důležitého potrubí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Letos elektrárna s její pomocí zkontrolovala potrubí technické vody důležité v celkové délce přes sedm set metrů. Její používání ocenili během nedávné mise v jihočeského elektrárně i odborníci z Mezinárodní agentury pro atomovou energii.

Zvnějšku připevnit na potrubí senzory a sledovat šíření elektromagnetických vln skrz jeho kovové stěny. Přitom změna směru šíření vln ukazuje na vadu uvnitř nebo na povrchu materiálu. Takto lze zjednodušeně popsat fungování nedestruktivní metody BEM. Elektrárna ji ke kontrole vnitřního povrchu potrubí používá prvním rokem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Výsledky často neodpovídají vysokým investicím

20:16 NKÚ: Výsledky často neodpovídají vysokým investicím

Navzdory vysokým investicím se státu nedaří modernizovat klíčové oblasti jeho fungování. Digitalizac…