ČEZ Teplárenská hlásí zahájení topné sezóny na Trutnovsku

16.09.2012 15:20

Oba výrobní zdroje Skupiny ČEZ ve východních Čechách jsou připraveny na zahájení topné sezóny. ČEZ Teplárenská začala dodávat teplo pro obyvatele napojené na tepelnou síť v Trutnově a okolí ve čtvrtek 13. září. Ve Dvoře Králové jsou připraveni dle počasí na zahájení dodávky tepla.

ČEZ Teplárenská hlásí zahájení topné sezóny na Trutnovsku
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„V letošním roce jsme teplo začali dodávat téměř na den stejně jako v loňském roce. Topnou sezónu zahajujeme, když po dva za sebou jdoucí dny průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze v následujícím dni očekávat zvýšení průměrné teploty nad tuto hodnotu. V loňském roce jsme zahájili v Poříčí i ve Dvoře Králové nad Labem topnou sezónu 14. září,“ vysvětluje  Ing. Radko Kutík, manažer provozní jednotky Poříčí.

Oblast Trutnovska zásobuje teplem z elektrárny Poříčí převážně společnost ČEZ Teplárenská, která prostřednictvím svých tepelných sítí dodá ročně okolo 900 TJ tepelné energie pro své odběratele, celkem se jedná o 2 800 odběrných míst v Trutnově, Mladých Bukách, Svobodě nad Úpou, Janských Lázních, Horním Maršově, Bohuslavicích, Suchovršicích, Úpici a Radvanicích. Dvůr Králové vytápí tamní teplárna, která v celkovém objemu zhruba 190 TJ dodá ročně teplo do stovky předávacích míst ve městě.

Připravenost na topnou sezonu 2012/13 hlásí všechny provozní jednotky společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Na kontrolu, údržbu či opravy parovodů, horkovodů, výměníků a dalšího zařízení společnost vynaložila desítky miliónů korun.

Všeobecné informace o ČEZ Teplárenská, a.s., naleznete na www.cez.cz/teplarenska.

Šárka Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…