ČEZ: Tomáš Pivoňka z ČEZ v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)

27.06.2020 22:03

Ředitel útvaru audit a compliance Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů. ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již počtvrté. Funkční období je dvouleté.

ČEZ: Tomáš Pivoňka z ČEZ v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

„Zvolení na čtvrté funkční období je projevem velké důvěry a zároveň velkým závazkem. Mimořádná opatření související s COVID-19 mají významný dopad na fungování ČIIA. Přesto pěvně věřím, že díky našemu renomé, dobré finanční situaci a skvělým kolegům v Kanceláři a Radě ČIIA situaci zvládneme. Zároveň současná situace generuje zajímavé příležitosti pro rozvoj nových aktivit ČIIA, např. ve formě on-line vzdělávání nebo rozšíření aktivit na Slovensko, kde národní institut neexistuje,“ uvedl Pivoňka.

Tomáš Pivoňka (44) je v čele ČIIA od roku 2014 a dosud v této funkci pracoval především na prohloubení spolupráce s klíčovými partnery ČIIA, kterými jsou Ministerstvo financí, Nejvyšší kontrolní úřad, Rada pro veřejný dohled nad auditem a Český institut členů správních orgánů. Zabýval se také intezivně propagací interního auditu mezi manažery a mladou generací.

Útvar interního auditu ČEZ řídí Pivoňka od roku 2015 (od roku 2019 řídí i compliance). Předtím působil více než 10 let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik. Tomáš Pivoňka je také členem představenstva Evropské konfederace institutů interního auditu (ECIIA), kam byl zvolen jako teprve druhý Čech v historii.

„Interní audit je velice důležitým prvkem v byznysu, protože funguje nezávisle. Je důležitým mechanismem zpětné vazby pro manažery, zlepšuje procesy, předchází rizikům a kultivuje prostředí ve firmě,“ vysvětluje Pivoňka.

Český institut interních auditorů založený v březnu 1995 je odbornou autoritou v oblasti interního auditu a sdružuje více než 1000 interních auditorů. Jeho nejvyšším orgánem je sněm, který se schází pravidelně každý rok, mezitím jeho činnost řídí rada v čele s prezidentem dohlížená kontrolní komisí.

ČIIA je členem Mezinárodního institutu interních auditorů (IIA), který sdružuje 180 000 odborníků z téměř 190 zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Informace pro zájemce o chráněný účet

22:54 ČNB: Informace pro zájemce o chráněný účet

Česká národní banka společně s Ministerstvem spravedlnosti ČR připravila návod pro zájemce o chráněn…