ČEZ: V Hradci lidé slavili i pomáhali. Na Dni Labe šlápli do pedálů charitativního Oranžového kola

17.06.2013 8:45

V Hradci Králové se o víkendu konal už sedmý ročník tradičního festivalu Den Labe. I přes povodně, které v uplynulých dnech sužovaly téměř celou republiku, přilákala akce stovky návštěvníků. Kromě nejrůznějších soutěží na vodě nebo poslechu hudebních kapel šlápli diváci opět do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ. Tentokrát lidé pomohli Farnímu sboru Českobratrské církve evangelické v Hradišti a Základní škole Štefánikova v Hradci Králové, když pro ně dohromady vyšlapali 101 106,- Kč.

ČEZ: V Hradci lidé slavili i pomáhali. Na Dni Labe šlápli do pedálů charitativního Oranžového kola
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

 Návštěvníci Dne Labe si mohli v sobotu zajezdit v délce jedné minuty na Oranžovém kole Nadace ČEZ. Pedály Oranžového kola roztáčeli od 9 do 15 hodin a sami si vybrali, kterou z nominovaných východočeských organizací podpoří. „Při současných povodních je vidět, jak se v potřebných chvílích lidé semknou a prokážou velkou solidaritu. Podobné je to s podporou veřejně prospěšných organizací, což je vidět na výší částky, kterou se podařilo vyšlapat,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

Festival Den Labe nabídl řadu atrakcí pro dospělé i děti. Nechyběl běh přes Trubačovu lávku přes Labe ani hudební koncerty v čele s populární kapelou Eddie Stoilow. Návštěvníci si zafandili při tradičním klání osmiveslic mezi městy Hradec Králové a Pardubice a na dračích lodích se utkali o Putovní pohár města Hradce Králové. Děti si přišly na své ve skákacích hradech a skluzavkách, připraveny pro ně byly trampolíny a střelnice. Ty nejodvážnější se nezalekly ani zorbingu nebo strašidelného hradu.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Hradišti, který sídlí v bývalé církevní škole, se dlouhodobě specializuje na práci s dětmi, mládeží a seniory, pro které celoročně připravuje vzdělávací a volnočasové aktivity. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci Dne Labe vyšlapali částku 51 580,- Kč. „Peníze využijeme na dokončení rekonstrukce kuchyně v naší staré škole, která už nevyhovovala hygienickým požadavkům. Také by se nám velmi hodila štípačka na dřevo, kterým topíme,“ řekl Jiří Kučera z Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Hradišti.

Na Základní škole Štefánikova v Hradci Králové přistupují ke svým žákům individuálně, proto jim nabízí řadu volitelných i nepovinných předmětů a počítačových, uměleckých nebo sportovních kroužků. Na 2. stupni si mohou žáci zvolit vzdělání s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na hokej. Výtěžek v hodnotě 49 526,- Kč škola použije na nákup interaktivních tabulí. „Chceme, aby naše žáky výuka bavila a aktivně se do ní zapojili. Zejména na 1. stupni je důležité, aby byl výklad názorný a hravý, a právě tomu napomáhají interaktivní tabule,“ vysvětlil Roman Polda, ředitel ZŠ Štefánikova.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČEZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Informace pro neslyšící – jsme v tom společně

22:20 Policie ČR: Informace pro neslyšící – jsme v tom společně

Situace, ve které se kvůli celosvětovému šíření koronavirové infekce nacházíme, klade na celou spole…