ČEZ: V Temelíně už mají posilující dávku více než tři stovky lidí

23.12.2021 7:29 | Tisková zpráva

S dvoutýdenním předstihem zaplnili pracovníci Temelína kapacitu dalšího termínu pro očkování zaměstnanců ČEZ. Na třetí očkovací termín se přihlásilo 180 zaměstnanců ČEZ, dodavatelů i rodinných příslušníků. Alespoň dvěma dávkami je v Temelíně očkováno přes 85 procent zaměstnanců. Začíná přibývat i těch, kteří už za sebou mají posilující třetí dávku. Další termíny očkování plánuje ČEZ v Temelíně na začátek příštího roku.

ČEZ: V Temelíně už mají posilující dávku více než tři stovky lidí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Přesně 180 lidí se nechalo v Jaderné elektrárně očkovat začátkem tohoto týdne. Přitom pro drtinou většinu z nich, konkrétně 172, šlo o posilují dávku. V případě vakcíny Pfizer to znamenalo třetí dávku, u Johnson & Johnson o druhou dávku. Dohromady tak v Temelíně posilující dávkou prošly více než tři stovky lidí. „V Dukovanech a Temelíně se proočkovanost blíží 90 procentům, takže nyní je už očkování hlavně o posilujících dávkách. I proto počítáme s tím, že s tímto programem budeme pokračovat i v prvních měsících příštího roku,“ uvedl Daniel Rous, ředitel Útvaru ochrana Skupiny ČEZ.

Očkování energetiků v prostorách vlastního testovacího centra provádí najatá zdravotnická organizace. Ta po předchozích zkušenostech zvýšila počet lékařů, kteří vakcínu aplikují na dva. Pro pracovníky Temelína i Dukovan je očkování dobrovolné. Lidé si mohou vybrat jednu ze tří vakcín – Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson. Vedle toho zůstává na Temelíně v provozu testovací centrum. Každý pracovní den zde zdravotníci provedou v průměru dvě stovky testů.

Ochranná proticovidová opatření platí v Temelíně dlouhodobě. Zaměstnanci mají povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorách, na zastávkách a při spolujízdě. Tam, kde to situace vyžaduje a umožňuje, využívají homeoffice. Důraz energetici kladou na dezinfekci, řada porad probíhá dálkově přes aplikaci Teams. Speciální teploměry na vstupu do elektrárny automaticky měří tělesnou teplotu. Od února je v provozu testovací centrum. Týdně zde zdravotníci provedou přibližně tisícovku testů. V případě potřeby jsou schopni tuto kapacitu navýšit. V minulosti ve špičce zvládali zdravotníci i tisícovku testů denně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

11. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

9:51 11. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

11. týden na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno.