ČEZ: Velikonoce přilákaly k Temelínu tři tisíce lidí

11.04.2023 11:29 | Komerční článek

Velikonoční trhy, divadélko, hudební a kouzelnické vystoupení nebo pletení pomlázek a malování velikonočních vajíček. To jsou jen příklady programu, který na Velikonoce připravili organizátoři pro návštěvníky Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Těch během čtyř dní přišlo k jihočeské elektrárně tři tisíce.

ČEZ: Velikonoce přilákaly k Temelínu tři tisíce lidí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Procházka parkem, splnění úkolů a získání sladké odměny. Takový program probíhal po celé Velikonoce u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Děti i jejich rodiče si procházku na čerstvém vzduchu užívaly. Děti navíc potěšil čokoládový zajíček za získaní potřebných razítek.

Bohatý program pak na rodiny s dětmi čekal v sobotu. Celý den si návštěvníci mohli užívat velikonoční trhy, hudební a kouzelnické vystoupení nebo pletení pomlázek a malování velikonočních vajíček.

Anketa

Který z uvedených lídrů má vaši největší důvěru?

hlasovalo: 11540 lidí

Z Týna nad Vltavou přijeli manželé Tůmovi. „Byli jsme tu již včera s vnoučaty, prošli jsme si všechna stanoviště v parku, děti si zasoutěžily a dostaly za odměnu velikonočního zajíčka. Dnes jsme si přišli poslechnout kapelu a projít si velikonoční stánky,“ říká Marie Tůmová. „O akci jsme se dozvěděli na facebooku. Přijeli jsme z Českých Budějovic, rádi sem na různé akce jezdíme,“ říká paní Baštářová a pětiletá dcera Sára dodává: „Líbí se mi tu, dostala jsem lízátko a vymalovala jsem si vajíčko.“

Spokojeni byli i organizátoři ze Spolku Žijeme Týnem, kteří ve spolupráci s ČEZ sobotní Velikonoce u temelínského infocentra připravili. „Jsem rád, že i za deštivého počasí se nám podařilo akci uspořádat v plánovaném rozsahu a přišlo takové velké množství návštěvníků. Děti si prošly jednotlivá soutěžní stanoviště v parku i v infocentru a odcházely spokojené se sladkou odměnou,“ doplňuje David Slepička ze spolku Spolku Žijeme Týnem.

Vedle toho si zájemci mohli prohlédnout i vlastní infocentrum a prostřednictvím virtuálních brýlí projít dokonce i samotnou jadernou elektrárnu. Další akci pro rodiny s dětmi ČEZ v blízkosti Jaderná elektrárny Temelín plánuje na 27. května, kdy proběhne tradiční Temelínské čarování.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 5,1 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Temelíně zefektivnili kontroly pomocného zařízení

15:41 ČEZ: V Temelíně zefektivnili kontroly pomocného zařízení

Posílený systém průmyslové televize nově využívají operátoři a další odborníci ke kontrole pomocného…