ČEZ: Výuku fyziky na ZŠ Habartov oživí interaktivní pomůcky

12.09.2012 16:58

Základní škola v Habartově otevřela novou učebnu fyziky, která pro žáky i vyučující znamená příjemnou změnu. Třída prošla během prázdnin rekonstrukcí a získala nejnovější učební pomůcky. Pedagogům usnadní výklad látky interaktivní tabule, dataprojektor a počítač. Pomocí měřicích senzorů si mohou děti vyzkoušet řadu atraktivních pokusů a lépe tak porozumí fyzikálním jevům. Na zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů přispěla Nadace ČEZ.

ČEZ: Výuku fyziky na ZŠ Habartov oživí interaktivní pomůcky
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Výuka nejen fyziky, ale také chemie a přírodopisu bude pro žáky z habartovské Základní školy zábavnější. Od dnešního dne se totiž budou učit poznávat přírodní jevy za pomoci moderních technologií a učebních pomůcek. „Největším přínosem pro děti bude lepší názornost vyučované látky. Měřicí senzory Pasco nám umožní připojit se na počítač a okamžitě zobrazit naměřené hodnoty na tabuli,“ vyjmenovává některé z výhod nové učebny Václav Riedl, ředitel školy. S novými pomůckami lze provádět měření pohybu, síly, napětí a magnetického pole. Změnou prošlo i další vybavení třídy, vyměnily se podlahy, lavice, židle i učitelský stůl. Díky novým školním lavicím se zabudovanými přívody elektřiny a plynu mohou experimenty připravovat i samotní žáci. „Naším cílem je aktivněji zapojit děti do výuky a naučit je pracovat s moderními technologiemi,“ doplňuje Riedl.  Nově otevřenou učebnu bude letos využívat okolo 110 dětí na druhém stupni.

Moderní výuku přírodovědných předmětů na habartovské základní škole podpořila Nadace ČEZ částkou téměř 200 000 Kč  v rámci grantového řízení Oranžová učebna. „Dlouhodobě se takto snažíme podpořit výuku fyziky, chemie, biologie nebo odborných předmětů na školách,“ říká Daniel Novák z Nadace ČEZ. Ze západočeských škol jich získalo dosud příspěvek celkem šest, z nichž v Plzni je to 11. Základní škola, Gymnázium Mikulášské náměstí, Masarykovo gymnázium a 14. Základní škola. Další Oranžovou učebnu najdete na Střední průmyslové škole Ostrov a Základní škole v Habartově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…