ČEZ: Zaměstnanci skupiny přispěli lidem v nouzi téměř 3 miliony ze svého

01.12.2020 10:06 | Zprávy

Nadace ČEZ výtěžek zdvojnásobila na 5,9 milionu. Dnešní Giving Tuesday oslaví i aplikace EPP.

ČEZ: Zaměstnanci skupiny přispěli lidem v nouzi téměř 3 miliony ze svého
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Do letošního charitativního projektu „Plníme přání, myslíme na druhé“ nominovali zaměstnanci Skupiny ČEZ ze svého okolí celkem 99 osob, které se ocitly v těžké životní situaci. Během sedmi týdnů pak dokázali mezi sebou vybrat přes 2,9 milionu korun, které následně Nadace ČEZ zdvojnásobila na konečných 5 891 802 korun. Výslednou částku představujeme u příležitosti zítřejšího mezinárodního dne dárcovství Giving Tuesday. Do něj se letos může veřejnost zapojit i prostřednictvím sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem. 

Druhá vlna epidemie, zavřené školy, stres a dlouhé týdny bez osobního kontaktu s kolegy. Tradiční podzimní projekt „Plníme přání, myslíme na druhé“ organizovaný Skupinou ČEZ a Nadací ČEZ letos nedostal do vínku zrovna nejlepší konstelaci. Nakonec se ale ukázalo, že koronavirus na solidárnost a štědrost rozhodně vliv nemá. Na konta lidí v tíživé životní situaci od zítřka připutuje bezmála 5,9 milionu korun. 

„Pár týdnů po spuštění projektu nabrala epidemie nové obrátky, opět jsme posílali zaměstnance na home-office, chránili naše provozy před nákazou a pomáhali státu situaci zvládat. Byla jsem smířená s myšlenkou, že získáme maximálně polovinu toho, co loni, vždyť ne každý má uprostřed pandemie myšlenky na charitu. Že se podaří vybrat druhá nejvyšší částka v historii, mě ani ve snu nenapadlo. Vážím si každého z 1 631 zaměstnanců, kteří přese všechno neváhali přispět,“ uvedla členka představenstva a lídr udržitelného rozvoje společnosti ČEZ Michaela Chaloupková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …