ČEZ se daří lákat více mladých lidí i žen, loni přijal přes 1300 zaměstnanců

10. 2. 2019 10:18

V české energetice se pomalu rozjíždí velká generační obměna, Skupina ČEZ není výjimkou. V loňském roce nastoupilo do mateřské firmy ČEZ a jejích dceřiných společností 1312 nových zaměstnanců. Oproti roku 2017 přišlo více mladých lidí do třiceti let i žen. Nejvíce posil nabral ČEZ Prodej, velkou měrou se na nových nástupech podílela i distribuce či výroba.

ČEZ se daří lákat více mladých lidí i žen, loni přijal přes 1300 zaměstnanců
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Téměř třetina nově příchozích v roce 2018 připadla na společnost ČEZ Prodej, která loni významně posilovala zákaznická a call centra. Zhruba 27 % nastoupilo do mateřské společnosti ČEZ, a. s., z toho přes dvě třetiny směřovaly do jaderných a klasických elektráren. Čtvrtinu z celkového počtu pak tvořily nástupy do oblasti distribuce. Významná část nově příchozích byla přijata v rámci přirozené obměny personálu. Do roku 2025 dosáhnou v rámci ČEZ důchodového věku stovky zaměstnanců.

„Generační obměna našich technických pracovníků v následujících letech představuje výzvu, k níž přistupujeme velmi zodpovědně. Nábor a zaškolení nových kolegů s dostatečným předstihem je základem pro její úspěšné zvládnutí,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Daniel Beneš. Například výcvik jaderných operátorů trvá přes dva roky, náročná kritéria pro výběr na tuto pozici přitom splní jen jeden z deseti.

Oproti předchozímu roku se Skupině ČEZ podařilo přilákat více mladých lidí do 30 let – meziročně jejich podíl stoupnul ze 41 na 44 % všech nových zaměstnanců. Jedním z důvodů je zaměření náborových příležitostí na čerstvé absolventy jak vysokých, tak středních škol. Loni rovněž vzrostl podíl nově přijatých žen, které tvořily 42,8 % všech příchozích. Celkový podíl žen zaměstnaných v ČEZ a jejích dceřiných společnostech se v roce 2018 zvýšil o necelé procento na 25,3 %.

„Zvýšit počet žen v energetice je mým dlouhodobým cílem. V roce 2017 jsme například zvýšili počet školkových míst pro děti zaměstnanců zprovozněním firemní školky v Praze, loni jsme se soustředili na rozšíření portfolia pracovních úvazků, tak abychom reagovali pružně na různé životní situace našich zaměstnanců,“ uvádí Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka divize správa zodpovědná za personalistiku ve Skupině ČEZ.

Hlad po nových zaměstnancích v ČEZ trvá i nadále. Záměr nabrat v letošním roce zhruba stovku lidí již ohlásila Jaderná elektrárna Temelín, asi 120 se chystají přijmout i Dukovany. Zvýšené nároky pramení nejen z potřeby nahradit odchody do důchodů, ale také z novely Atomového zákona, který začal platit v roce 2017. V průměru na svých kariérních stránkách www.kdejinde.cz inzeroval ČEZ loni přes sto volných pozic denně, začátek roku 2019 v tomto trendu pokračuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Nemocnice a lázně získaly zahradní nábytek z Olomouce

21:20 ÚZSVM: Nemocnice a lázně získaly zahradní nábytek z Olomouce

Na základě soudního rozhodnutí o zabrání věci převzal ÚZSVM v Olomouci devatenáct dřevěných stolů s …