ČISTÍME SI ZUBY.CZ: Základní pomůcka ústní hygieny - zubní kartáček

3. 2. 2015 11:00

Základní pomůckou dentální hygieny je zubní kartáček. Proto, aby zubní kartáček dobře sloužil nám a našim zubům, je potřeba věnovat péči nejen jeho výběru, následné péči o něj, ale také technice čištění.

ČISTÍME SI ZUBY.CZ: Základní pomůcka ústní hygieny - zubní kartáček
Foto: Archiv
Popisek: Úsměv, ilustrační foto
reklama

Všeobecně se doporučuje klasický zubní kartáček s malou hlavičkou. Zubní kartáček s velkou hlavičkou se nepřizpůsobí tvarům jednotlivých zubů tak dobře, jako zubní kartáček s hlavičkou malou. Velmi důležité je zvolit co nejměkčí kartáček, který odstraní zubní plak, ale nepoškodí dásně.

Oblíbenými značkami Curaprox, TePe, nebo Swissdent rozhodně nic nezkazíte a za příznivou cenu, získáte v internetovém obchodě www.cistimesizuby.cz výbornou kvalitu. Neméně důležité je, aby se Vám se  zubním kartáčkem dobře pracovalo, aby se Vám dobře držel v ruce, a pohodlně jste se s ním dostali ke všem zubům.  Nebojte se nabourat každodenní stereotyp a vyzkoušejte jiný kartáček, než jste zvyklý. Je možné, že Vám bude vyhovovat lépe.

Sebelepší zubní kartáček ale nenahradí správnou techniku čištění. Nestyďte se na ni vyptat Vašeho zubního lékaře či dentálního hygienisty a techniku s ním natrénovat. Pokud budete čištění zubů, tzn. odstranění zubního plaku, který je hlavní příčinou zubního kazu i většiny dalších problémů v ústech, věnovat dostatek pečlivosti, ušetříte si nejednu nepříjemnou návštěvu u zubaře. 

Životnost zubního kartáčku je v ideálním případě dva maximálně tři měsíce při použití ráno a večer.  Po této době se vlákna opotřebováním roztřepí, čímž se sníží schopnost zubního kartáčku odstranit zubní plak stejně rychle a dobře, jako s novým. První roztřepení vláken není pouhým okem viditelné. Pokud již vidíme, že štětiny změnily tvar, je rozhodně čas na nový. Výjimkou je nachlazení, chřipka, či angína, po těchto nemocech bychom zubní kartáček měli vyměnit vždy.

Myslete na to, že zubní plak je tvořen z bakterií, které po odstranění ze zubů na zubním kartáčku zůstávají a v teplé a vlhké koupelně mají ty nejlepší podmínky k dalšímu množení. Kartáček je nutné pod tekoucí vodou pečlivě očistit, ne ho pouze opláchnout.

I zubní kartáčky a další dentální zboží si v dnešní hektické době můžete objednat pohodlně u počítače. Internetový obchod www.cistimesizuby.cz. objednané zboží odesílá do 24 hodin, svou zásilku pak můžete sledovat on-line. Široký sortiment dentálního zboží se tak pohodlně doručí až k Vám domů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Na výměnu kotlů půjde dvakrát víc peněz oproti plánu

14:21 Královéhradecký kraj: Na výměnu kotlů půjde dvakrát víc peněz oproti plánu

Prostředky na takzvané kotlíkové dotace, tedy výměnu starých nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za …