ČMKBK: Dvouleté kontrakty plynu zlevnily

15.08.2016 15:44

Ve 32. týdnu se na Českomoravské komoditní burze Kladno zobchodovalo 16,4 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 9,3 milionu korun. Ceny zemního plynu zamířily dolů, elektřina v nízkém napětí zdražila.

ČMKBK: Dvouleté kontrakty plynu zlevnily
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo
reklama

U zemního plynu byly kontrahovány výhradně dvouleté kontrakty, které proti předchozímu obchodování (červenec 2016) zlevnily ve velkoodběru o 5 procent s uzavíracím kurzem 436 Kč/MWh, v maloodběru o 6,8 procenta se závěrečným kurzem 449 Kč/MWh.

Roční kontrakt silové elektřiny v nízkém napětí se obchodoval za cenu 787 Kč/MWh, což je proti předchozímu týdnu nárůst o 2,3 procenta.

Nákup elektřiny na ČMKBK publikovalo koncem července město Krnov, které tím v příštích dvou letech ušetří 2,3 milionu korun. „Ceny elektřiny na jaře letošního roku neměly za posledních deset let obdobu, a protože víme, že na podzim porostou, rozhodli jsme se nákup uskutečnit co nejdříve,“ uvedl místostarosta města Michal Brunclík.

Krnov nakupuje silovou elektřinu na Českomoravské komoditní burze Kladno od roku 2014. Letos poprvé do zakázky zahrnul kromě příspěvkových organizací a Technických služeb Krnov také odběrná místa Krnovských vodovodů a kanalizací, Lesní správy města Krnova a Domova pro seniory.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Před koronavirovou ponorkou zachránily děti z DD Příbor kola od Nadace ČEZ

10:24 Před koronavirovou ponorkou zachránily děti z DD Příbor kola od Nadace ČEZ

Jak dostat děti od mobilů a počítačů k pohybu a sportování? V Dětském domově Příbor na Novojičínsku …