ČMKBK: Roční kontrakt elektřiny ve vysokém napětí proti loňsku mírně zlevnil

22. 5. 2017 11:57

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) byly ve 20. týdnu uzavřeny 3 kontrakty na dodávku 7,7 tisíce MWh elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 6,3 milionu korun. Roční kontrakt elektřiny ve vysokém napětí proti loňskému roku mírně zlevnil.

ČMKBK: Roční kontrakt elektřiny ve vysokém napětí proti loňsku mírně zlevnil
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Z produktů silové elektřiny se ve 20. týdnu obchodovaly roční kontrakty elektřiny v hladině vysokého napětí v rámci sdružených služeb dodávky (SSDE) a roční kontrakty elektřiny ve vysokém napětí bez sdružených služeb dodávky.

Cena ročního kontraktu elektřiny ve vysokém napětí klesla proti konci loňského roku o 1,8 procenta a uzavírala na úrovni 810 Kč/MWh. Cena ročního kontraktu elektřiny bez sdružených služeb dodávky dosáhla 808 Kč/MWh.

Nákup elektřiny a plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno na svém profilu zadavatele oznámilo město Přibyslav. To v dubnu nakoupilo 1,2 tisíce MWh silové elektřiny a 4,1 tisíce MWh zemního plynu na roky 2018 a 2019.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Strojení stromečků s nadílkou pro ptáky

8:10 Zoo Ostrava: Strojení stromečků s nadílkou pro ptáky

Nemáte program na tuto sobotu a chcete se naladit na vánoční notu? Pak Vás zveme do ostravské zoolog…