ČNB nominovala do Národní rozpočtové rady profesora Jana Pavla

03.10.2017 16:40

Na základě zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti nominovala Česká národní banka jednoho ze členů Národní rozpočtové rady. Jako svého kandidáta navrhuje ČNB profesora Jana Pavla.

ČNB nominovala do Národní rozpočtové rady profesora Jana Pavla
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

ČNB počítá s tím, že v případě, že Poslanecká sněmovna neprojedná složení Národní rozpočtové rady v tomto volebním období, předloží stejný návrh do nově zvolené Poslanecké sněmovny.

Jan Pavel (39) působí jako profesor na katedře veřejných financí Fakulty financí a účetnictví VŠE a v rámci vědeckých projektů spolupracuje se zahraničními univerzitami, např. v Essexu.

V minulosti působil vedle VŠE také na Univerzitě v Pardubicích jako profesor na ústavu podnikové ekonomiky a managementu a na Ministerstvu financí jako analytik trhu práce. Je absolventem VŠE v oboru Management podnikatelských služeb a veřejných služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

22:33 Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

Význam investic do nových digitálních technologií a služeb v Česku výrazně stoupá. Za posledních pět…