ČOI: Před Vánocemi se prodával alkohol mladistvým ve velkém

11.01.2019 15:31

Česká obchodní inspekce zaznamenala na východě Čech rozšířený prodej alkoholu mladistvým. Před Vánocemi objevila velké množství porušení zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. V tomto období uskutečnila 17 kontrol a alkohol byl prodán 12 mladistvým figurantům. Převážně se jednalo o tvrdý alkohol a víno.

ČOI: Před Vánocemi se prodával alkohol mladistvým ve velkém
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla ve dnech 20. prosince a 28. prosince 2018 celkem 17 kontrol, které byly zaměřeny na prodej alkoholu osobám mladším 18 let. Kontrolovanými provozovnami byly namátkově vybrané prodejny potravin, trafiky, čerpací stanice PHM, obchodní řetězce a cukrárna. Doba provádění kontrol byla záměrně směrována ke konci roku 2018, v odpoledních a večerních hodinách. Kontrolní nákupy byly provedeny prostřednictvím osob mladších 18 let. Figuranti byli ve věku 15 a 16 let a ve 12 případech jim byl prodán alkohol. Jednalo se například o víno Modrý Portugal 12%, ale i lihoviny Fernet 30%, opakovaně Božkov original 0,5l, 37,5%, vodka NORDIC 37,5%.

„Vzhledem k citlivosti a vážnosti kontrol s tímto zaměřením budou tyto akce realizovány i v následujícím roce 2019,“ říká k výsledkům kontrol ředitel Inspektorátu ČOI pro Královehradecký a Pardubický kraj František Švihlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Zájem o platební terminály zdarma stoupl, nově o ně mohou požádat i provozovatelé e-shopů

14:21 MPO: Zájem o platební terminály zdarma stoupl, nově o ně mohou požádat i provozovatelé e-shopů

Po rozvolnění mimořádných opatření stoupl zájem o platební terminály zdarma. Díky projektu „Česko pl…