ČOI: Před Vánocemi se prodával alkohol mladistvým ve velkém

11.1.2019 3:31 odp.

Česká obchodní inspekce zaznamenala na východě Čech rozšířený prodej alkoholu mladistvým. Před Vánocemi objevila velké množství porušení zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. V tomto období uskutečnila 17 kontrol a alkohol byl prodán 12 mladistvým figurantům. Převážně se jednalo o tvrdý alkohol a víno.

ČOI: Před Vánocemi se prodával alkohol mladistvým ve velkém
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla ve dnech 20. prosince a 28. prosince 2018 celkem 17 kontrol, které byly zaměřeny na prodej alkoholu osobám mladším 18 let. Kontrolovanými provozovnami byly namátkově vybrané prodejny potravin, trafiky, čerpací stanice PHM, obchodní řetězce a cukrárna. Doba provádění kontrol byla záměrně směrována ke konci roku 2018, v odpoledních a večerních hodinách. Kontrolní nákupy byly provedeny prostřednictvím osob mladších 18 let. Figuranti byli ve věku 15 a 16 let a ve 12 případech jim byl prodán alkohol. Jednalo se například o víno Modrý Portugal 12%, ale i lihoviny Fernet 30%, opakovaně Božkov original 0,5l, 37,5%, vodka NORDIC 37,5%.

„Vzhledem k citlivosti a vážnosti kontrol s tímto zaměřením budou tyto akce realizovány i v následujícím roce 2019,“ říká k výsledkům kontrol ředitel Inspektorátu ČOI pro Královehradecký a Pardubický kraj František Švihlík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

11:54 MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

Magistrát hl. m. Prahy sděluje, že ve středu 13. července 2022 bude pracoviště registru vozidel v Pr…