ČOI: Tři prodejci o Velikonocích porušili zákon o prodejní době

20.04.2017 9:10 | Zprávy

Česká obchodní inspekce v souvislosti se zákonem č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, provedla o Velikonočním pondělí 17. dubna 2017 celkem 279 kontrol. Tři prodejci tento zákon porušili a prodávali v provozovnách, ve kterých neměl být dle uvedeného zákona v tento státní svátek realizován prodej.

ČOI: Tři prodejci o Velikonocích porušili zákon o prodejní době
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Ve všech třech případech se jednalo o kontroly na základě podnětů spotřebitelů. S těmito třemi prodejci povede Česká obchodní inspekce správní řízení, ve kterém se bude rozhodovat také o výši pokuty. Ze zákona lze uložit sankci až do výše 1 000 000 Kč, v případě opakovaného porušení až 5 000 000 Kč.

V jednom případě se zjištění týkalo maloobchodního prodeje použitých náhradních dílů v Českých Budějovicích. Ve druhém případě šlo o provozovnu na tržnici ve Studánkách, která nabízela převážně textil a obuv, dále pak domácí potřeby a autodoplňky. Ve třetím případě také o provozovnu na tržnici ve Studánkách s podobným typem sortimentu. Názvy konkrétních subjektů může Česká obchodní inspekce zveřejnit až po nabytí právní moci rozhodnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Seminář Jaderné akademie s rekordní účastí

17:46 ČEZ: Seminář Jaderné akademie s rekordní účastí

Letošní Jaderné akademie se aktivně účastnilo rekordních 160 učitelů základních, středních i vysokýc…