ČOI na tržnici Hatě objevila padělky za více než 18 milionů Kč

28.05.2019 17:00 | Zprávy

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje zajistila v rámci mimořádné kontrolní akce na tržnici hatě na Znojemsku 4 982 padělků.

ČOI na tržnici Hatě objevila padělky za více než 18 milionů Kč
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Kontrola byla zaměřena na dodržování zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, konkrétně na prodej, nabídku a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. Jedná se o textil, obuv a galanterii, vyčísleno v cenách originálu jde o padělky v hodnotě 18 410 000 Kč, což je dosud druhé největší zjištění na tržnici Hatě v historii ČOI.  

Zboží porušující práva duševního vlastnictví bylo nalezeno a zajištěno na sedmnácti místech z devatenácti kontrolovaných. V rámci kontrolní akce využila Česká obchodní inspekce nové pravomoci a za přítomnosti nezúčastněné osoby si zjednala přístup do tří osobních vozidel a šesti nebytových prostor. Jeden nebytový prostor, v němž byly následně nalezeny padělky, dobrovolně zpřístupnil správce tržnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Budoucnost nejcennějších dubových porostů na Soutoku

13:33 AOPK ČR: Budoucnost nejcennějších dubových porostů na Soutoku

Zachování a pozvolná obnova starých dubových porostů je pro biodiverzitu CHKO Soutok stejně klíčová …