CPI Group kupuje Sidoti, získá nová aktiva v Česku, Polsku a Maďarsku

16.10.2013 12:20 odp.

Realitní investiční skupina CPI Group dokončila nákup nemovitostního portfolia českých i zahraničních aktiv společnosti Sidoti. „Akvizicí jsme získali hodnotné nemovitosti nejen v České republice, ale také atraktivní kancelářské budovy s významnými nájemci ve Varšavě a Maďarsku,“ řekl Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group.

CPI Group kupuje Sidoti, získá nová aktiva v Česku, Polsku a Maďarsku
Foto: CPI
Popisek: CPI Byty

Předmětem transakce jsou společnosti OC Spektrum, Luxembourg Plaza, Arkáda Prostějov, Besnet Centrum a Rostock Property, které vlastní kancelářské budovy či obchodní centra na několika místech v republice, a dále zajímavá aktiva v zahraničí. Z českých nemovitostí přibyla například sídla společností ČEZ, GTS Czech anebo TÜV SÜD Central Eastern Europe, v Polsku se mezi nájemce zakoupených budov řadí společnosti Comarch, University of Warsaw či Euromoney, a konečně prestižní nájemci administrativních budov v Maďarsku, kterými jsou velké korporace General Motors, Citibank, Vodafone anebo Bank of China.

Investiční skupina tak pokračuje v expanzi do Polska a Maďarska s cílem stát se lídrem regionu střední Evropy. Spolu s převzetím maďarské realitní skupiny Ablon, které se uskutečnilo letos v červnu, směřuje konsolidovaný celek spravovaných aktiv CPI Group k hodnotě 80 miliard korun.

Více informací o projektu najdete na www.cpi.cz.

O CPI Group

CPI Group působí na českém a slovenském realitním trhu od 90. let 20. století, dnes patří mezi nejvýznamnější investory v regionu střední Evropy. Své aktivity rozvíjí v oblasti bydlení, kancelářských a maloobchodních nemovitostí, hotelového ubytování a průmyslových a logistických center. CPI Group je dnes s 12 700 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Více informací o CPI Group naleznete na www.cpi.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe zve do Expozice Les Království a vodní elektrárny Rudolfov

15:16 Povodí Labe zve do Expozice Les Království a vodní elektrárny Rudolfov

Povodí Labe zve v letní sezóně všechny milovníky technických památek a zajímavých staveb k návštěvě …