ČR čeká mnoho práce při úspěšné implementaci klimatické dohody v Paříži

26.02.2016 19:49

Dnes se se ministr Richard Brabec setkal s velvyslanci a vysokými představiteli zastupitelských úřadů v Praze. Výroční setkání se konalo na zámku Štiřín. Ministr Brabec prezentoval úspěchy dosažené MŽP i vize a klíčové priority pro následující rok.

ČR čeká mnoho práce při úspěšné implementaci klimatické dohody v Paříži
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

Ve svém projevu ministr Brabec vyzdvihl téma změny klimatu ve spojitosti s úspěšnou konferencí UNFCCC COP 21 v Paříži. "Českou republiku čeká i nadále mnoho práce ohledně úspěšné implementace uzavřené dohody. Také se bude účastnit mezinárodních vyjednávání, a to jak na globální, tak na regionální úrovni. Jsou zde rovněž tři uskupení, jimž ČR v tuto chvíli předsedá, jsou jimi Visegrádská skupina, Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje a Karpatská úmluva," dodal ministr Brabec.

Kromě závazků plynoucích z členství v EU existují také domácí priority. Ministr Brabec mezi nimi uvedl oběhové hospodářství, prevenci povodní i sucha a ochranu ovzduší. Zdůraznil, že „úzká spolupráce s velvyslanectvími je nezbytnou podmínkou pro úspěšné splnění všech závazků“. Ministerstvo životního prostředí je připraveno sdílet dovednosti s partnery v zahraničí a napomáhat českým firmám při zavádění environmentálních technologií po celém světě.

Během setkání mělo na 80 účastníků příležitost s ministrem osobně hovořit o vzájemných vztazích jejich zemí a ČR v oblasti životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Jizerská 50 přála skvělým výkonům i dobročinnosti

12:41 ČEZ: Jizerská 50 přála skvělým výkonům i dobročinnosti

Zasněžené Jizerky přivítaly tisíce závodníků a fanoušků, kteří kromě obrovského nasazení, ať v bílé …