ČRo: Bohdan Sláma zpovídá Miloše Formana – exkluzivně na webu Radia Wave

11.10.2013 17:31 | Zprávy

Radio Wave přináší exkluzivní audioukázky z několikadenního rozhovoru režiséra Bohdana Slámy s Milošem Formanem, který byl pořízen v létě minulého roku ve Formanově domě v americkém Connecticutu. Nakladatelství Prostor právě vydává celé interview knižně pod názvem Povolání režisér. Části originální nahrávky rozhovoru si můžete poslechnout do konce listopadu pouze na webu Českého rozhlasu Radia Wave!

ČRo: Bohdan Sláma zpovídá Miloše Formana – exkluzivně na webu Radia Wave
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Radio Wave jako jediné získalo originální nahrávku rozhovoru, který se stal předlohou pro knihu Povolání režisér. Audioukázky z pořízeného materiálu nyní nabízí posluchačům na svém webu až do konce listopadu. Dialogy mezi Slámou a Formanem mimo jiné odkrývají cesty Miloše Formana z komunistického Československa až na úplný filmový vrchol. Oba režiséři například rozebírají předlohu spisovatele Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven, podle které Forman natočil oscarový snímek Přelet nad kukaččím hnízdem. Poslechnout si můžete i Formanovo vyprávění o tom, jak štáb hledal pro Přelet nad kukaččím hnízdem postavu indiána. Miloš Forman dále vzpomíná, jakou metodu použil, když učil Jacka Nicholsona nebo Dannyho DeVita hrát blázny. V rozhovoru s Bohdanem Slámou také vypráví, jak se během natáčení filmu Taking Off v roce 1971 rozhodl, že v USA zůstane a do komunistického Československa se už nevrátí.  

„Jsem zvědavý člověk a chtěl jsem se dozvědět víc o té profesi, co dělám. Pořád se mi v hlavě honí nějaké otázky, a vždycky, když jsme se předtím s Milošem Formanem viděli, bavili jsme se o všem možném a byla to nádherná setkání,“ vzpomíná na chvíle s Milošem Formanem Bohdan Sláma. „Původně jsem si myslel, že z toho vznikne text, který bude pro studenty na FAMU. Ale pak tam bylo tolik přesahů, které se ani netýkají filmu, že mě kamarádi, co to četli, přesvědčili, že by byla škoda vydat jen skripta, ať z toho udělám knížku,“ popisuje Sláma, jak kniha vznikla.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…