ČRo: Naďa Urbánková v cyklu Jižní Čechy a já

15. 10. 2013 19:05

Ve středu 16. října 2013 od 19 hodin bude hostem veřejné nahrávky z cyklu povídání se zajímavými osobnostmi „Jižní Čechy a já“ ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice moderátorka, herečka, zpěvačka a pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková.

ČRo: Naďa Urbánková v cyklu Jižní Čechy a já
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Naďa Urbánková, rodným jménem Naděžda Balabánová, se stala sice diplomovanou zdravotní sestrou, přesto se stále věnovala zdokonalování svých pěveckých i hereckých kvalit. Jako herečka debutovala roku 1959 v divadle Pardubicích, v roce 1964 navázala spolupráci s divadlem Semafor. Proslavila se brzy i jako zpěvačka, výrazně na sebe upozornila písní Drahý můj, kterou zpívala s Jiřím Grossmannem.  

V 70. letech dosáhla Naďa Urbánková dalších velkých úspěchů s Country Beatem před publikem v Anglii i v Americe. Často vystupovala v televizi, hrála ve filmu, koncertovala s orchestrem Václava Hybše, působila v Hudebním divadle v Karlíně. Po řadu let patřila k našim nejoblíbenějším a nejúspěšnějším zpěvačkám.  

Naďu Urbánkovou znají velmi dobře také posluchači Českého rozhlasu. Její autorský pořad s názvem Vlídné vlny vysílal v minulosti Český rozhlas České Budějovice, v současné době ji můžete slýchat každý víkend v pořadu Českého rozhlasu Region, Vysočina jako moderátorku písniček na přání.  

S Naďou Urbánkovou se můžete osobně setkat ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice ve středu 16. října v 19 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit v den akce od 18 do 19 hodin v rozhlasové kavárně Ema v ulici U Tří lvů 1 nebo rezervovat na telefonním čísle 602 133 334. Držitelé průkazky ZTP mají 20 procentní slevu.  

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Poctivost prodejců se ztratila v Krušných horách

22:38 ČOI: Poctivost prodejců se ztratila v Krušných horách

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou n…