ČRo: Tým Českého rozhlasu součástí unikátního maratonu handicapovaných cyklistů

31.07.2014 20:25

Ve středu 30. července odstartoval pětidenní Opel Handy Cyklo Maraton, ve kterém má zastoupení také Český rozhlas.

ČRo: Tým Českého rozhlasu součástí unikátního maratonu handicapovaných cyklistů
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Součástí týmu Českého rozhlasu je handicapovaný jezdec Jakub Molin. Tento unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů je dlouhý 2222 km s časovým limitem 111 hodin. Český rozhlas je generálním mediálním partnerem, především na svých regionálních stanicích.

Opel Handy Cyklo Maraton je 2. ročník cyklistické pouti napříč Českou a Slovenskou republikou. Akce začala ve středu 30. července v 8.00 hodin na Staroměstském náměstí. Myšlenkou závodu je spojit zdravé a handicapované cyklistické nadšence a vytvořit týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách. Letošního ročníku se zúčastní celkem 29 týmů a jedním z nich je právě tým Českého rozhlasu.

„Na trase napříč Českem a Slovenskem bude 24 povinných průjezdních bodů, ty je potřeba najít a potvrdit jejich průjezd razítkem. Naplánovat maraton tohoto typu není vůbec snadná záležitost. Museli jsme předem prodiskutovat jednotlivé úseky trasy, strategii, možné komplikace a další nástrahy. A protože se jede maraton nonstop, museli jsme vyřešit i noční střídání,“ popisuje přípravy kapitán týmu Českého rozhlasu Jiří Kánský, jinak analytik programu regionálních stanic.

Každý tým vyjadřuje jízdou svou podporu jednomu handicapovanému, tým Českého rozhlasu pomáhá Jaroslavu Pilařovi. Nedávno utrpěl úraz právě na kole a je odkázán na invalidní vozík. Co přesně se mu stalo a jaké jsou jeho koníčky, můžete vidět na internetových stránkách maratonu. (www.111hodin.cz/zavodni-tymy/cesky-rozhlas).

„Velmi si cením, že kolegové napříč všemi regiony našli chuť a sílu se do tohoto charitativního projektu zapojit. V tomto závodě nejde ani tak o vítězství, jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů. Podrobné informace z průběhu závodu mohou posluchači slyšet ve vysílání našich regionálních stanic,“ podpořil  tým náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger.

Během celého maratonu lze sledovat informace o průběhu závodu, pocitech a dojmech celého týmu on-line, a to na Facebooku Českého rozhlasu a internetových stránkách www.111hodin.cz/zavodni-tymy/cesky-rozhlas.

Cílem závodu je park Ladronka v Praze, kde se v neděli 3. srpna 2014 od 16.00 hodin bude konat i slavnostní ukončení. Nebude chybět koncert Monkey Business a The Tap Tap. Vstup zdarma.

Tým ČRo tvoří:

Jezdci: Jakub Molin (člen týmu jedoucí na handbiku), Miroslav Hostaša (administrátor IT, ČRo Ostrava), Zdeněk Levý (ředitel regionálního studia ČRo Plzeň), Pavel Maršát (vedoucí programu ČRo Plzeň), Jan Pácha (webeditor ČRo Sever), Ivo Opletal (redaktor zpravodajství ČRo Olomouc), Drahomíra Bačkorová (vedoucí redakce zpravodajství ČRo Pardubice), Václav Mikšátko (vedoucí podpory programu ČRo Regina).

Velmi důležitou roli hrají také řidiči Zdeněk Bláha (dispečer), David Štichauer (specialista správy majetku) a manažer pro komunikaci Michal Plšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…