ČSSZ: Česko-rakouský poradenský den k důchodům ve Znojmě

05.04.2024 7:02 | Tisková zpráva

Pracovali jste nebo pracujete v Rakousku či v České republice a blíží se váš důchodový věk? Česká správa sociálního zabezpečení ve spolupráci s PENSIONSVERSICHERUNGSANSTALT pořádá 14. česko-rakouský poradenský den k důchodům, díky kterému získáte informace ohledně svých důchodových nároků z obou států. Odborníci z obou institucí vám poradí 21. května 2024 na okresní správě sociálního zabezpečení Znojmo.

ČSSZ: Česko-rakouský poradenský den k důchodům ve Znojmě
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Kvalifikovaní odborníci z České správy sociálního zabezpečení a Pensionsversicherungsanstalt zodpoví dotazy klientů týkající se podmínek nároků na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod, ale i informace o stavu probíhajícího důchodového řízení.

Konzultace jsou pro klienty zcela bezplatné a jejich cílem je poskytnout osobní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Rakouska i České republiky. Na jednom místě se od odborníků obou institucí dozvědí aktuální informace o podmínkách nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod a jaké doklady k podání žádosti potřebují. Pro zodpovězení dotazů je tým konzultantů sestaven z českých a rakouských odborníků, v případě potřeby je zajištěno tlumočení.

Místo a čas konání poradenského dne:

  • Okresní správa sociálního zabezpečení Znojmo, Vídeňská třída 701/31, Znojmo, 669 02,
  • úterý 21. 5. 2024 od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin.

Na konzultaci doporučujeme objednat se předem, a to

telefonicky: +420 515 205 211.

Zájemci budou ke konzultaci potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas. Doporučujeme si s sebou vzít také doklady o svém důchodovém pojištění, korespondenci s oběma institucemi, případně další související dokumenty. Poradenství je poskytováno bezplatně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

22:04 Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

Litovelské Pomoraví je název nového příležitostného poštovního aršíku, který Česká pošta uvede do pr…