ČSSZ: Statistická ročenka 2019 shrnuje nejdůležitější ukazatele v oblasti důchodového pojištění

18. 9. 2020 10:06

Statistická ročenka 2019 přináší podrobný pohled na oblast důchodového pojištění, který je doplněn o základní demografické informace a údaje, jež ilustrují některé fáze zpracování důchodové agendy.

ČSSZ: Statistická ročenka 2019 shrnuje nejdůležitější ukazatele v oblasti důchodového pojištění
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení
reklama

Statistická ročenka z oblasti důchodového pojištění 2019 je členěna do dvanácti kapitol, z toho hlavní tabulkové části jsou řazeny do pěti kapitol, které obsahují informace o vyplácených, přiznaných a zaniklých starobních, invalidních a pozůstalostních důchodech a v neposlední řadě přináší důležité informace o změnách mezi stupni invalidního důchodu.

Z dat vyplývá, že Česká správa sociálního zabezpečení k 31. 12. 2019 vyplácela důchod 2 897 527 důchodcům v ČR a 98 272 důchodcům byl vyplácen důchod do zahraničí. Nejvyšší podíl na vyplácení důchodů do zahraničí tvoří tradičně Slovensko (34 513 důchodců), dále Německo (19 535 důchodců) a Polsko (16 544 důchodců). Roční výdaje na důchody v roce 2019 činily 459,3 mld. Kč, přičemž v předchozím roce tyto výdaje dosáhly částky 423,7 mld. Kč.

Call centrum České správy sociálního zabezpečení pro poradenství v oblasti důchodových nároků v minulém roce vyřídilo dotazy 165 870 klientů. Klientské centrum (KC) ústředí ČSSZ řešilo v minulém roce celkem 39 139 požadavků klientů, přičemž mezi nejčastější důvody patřilo získání obecných informací o důchodu, důchodovém pojištění či dobách důchodového pojištění. Významný podíl na návštěvnosti KC ústředí ČSSZ zaujímá rovněž zájem o konzultace k budoucímu nároku na důchod a o informativní výpočet důchodu.

Více informací najdete na webových stránkách ČSSZ v sekci „Statistiky“ nebo čtvrtletně aktualizované sekci „Otevřená data“ (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: 61. Zlín Film Fest bude zaměřen na literaturu ve filmu

22:33 Zlínský kraj: 61. Zlín Film Fest bude zaměřen na literaturu ve filmu

Tematické zaměření, grafickou podobu i organizaci nadcházejícího 61. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALU – m…