ČSÚ: Tiskovou mluvčí Sčítání 2021 je Jolana Voldánová

04.11.2020 16:52

Dlouholetá moderátorka České televize Jolana Voldánová se stala tiskovou mluvčí a tváří projektu Sčítání 2021. Na pozici nastupuje k dnešnímu dni. Kromě standardního mediálního servisu se bude podílet i na přípravě a realizaci komunikační strategie sčítání.

ČSÚ: Tiskovou mluvčí Sčítání 2021 je Jolana Voldánová
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

„Jolana Voldánová je ostřílenou profesionálkou, jejíž zkušenosti budou pro projekt Sčítání 2021 jednoznačným přínosem. Jsem rád, že se rozhodla využít naší nabídky, a stává se důležitou součástí komunikačního týmu největšího statistického šetření v zemi,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

„Bude zajímavé zjistit, jak jsme se od posledního sčítání změnili, jak se nám v téhle zemi žije a s čím bychom potřebovali pomoct. A my díky Sčítání 2021 budeme znát odpovědi. Přesvědčit lidi, že to není jen zákonná povinnost, ale velmi smysluplná akce, bude i můj úkol,“ říká Jolana Voldánová.

Jolana Voldánová odstartovala svou profesní dráhu v Československém rozhlase, odkud po čtyřech letech odešla do redakce zpravodajství České televize. Osmnáct let byla jednou z tváří hlavního zpravodajského pořadu Události. Po odchodu z televize se věnovala moderování společenských i odborných akcí, pravidelně vede mediální tréninky, kurzy krizové komunikace a firemní workshopy. Posluchači Českého rozhlasu ji mohli zaznamenat ve vlastní talk show nazvané Rande s Jolanou, návštěvníci serveru Aktuálně.cz zase v autorském pořadu Kafe s Jolanou. Mimo to je i autorkou stejnojmenné knihy rozhovorů. Jolana je nadšená cestovatelka a v posledních letech i motorkářka.

Sčítání lidu, domů a bytu 2021 odstartuje 27. března 2021 a potrvá až do 11. května. Projekt se koná jednou za deset let a jeho cílem je získání přesných a aktuálních dat, která slouží k efektivnějšímu plánování mnoha aspektů veřejného života včetně vzdělávání, zdravotní a sociální péče či integrovaného záchranného systému. Sčítání 2021 je primárně připravováno jako online, vůbec poprvé v naší historii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Konference Věda a konopí shrne léčbu i výzkum

13:30 FNUSA: Konference Věda a konopí shrne léčbu i výzkum

V prostorách Hvězdárny a planetária Brno začal šestý ročník konference Konopí a věda. Smyslem akce j…