ČSÚ: Změna v Rychlé informaci za maloobchod

10.03.2015 13:16

Český statistický úřad (ČSÚ) změní strukturu Rychlých informací (RI) za maloobchod. V nové podobě zveřejní RI s tržbami v maloobchodě za leden 2015 v pátek 13. března 2015.

ČSÚ: Změna v Rychlé informaci za maloobchod
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

ČSÚ bude primárně prezentovat údaj za CZ-NACE 47 (Maloobchod, kromě motorových vozidel) a dále bude komentovat i CZ-NACE 45 (Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel). Agregace CZ-NACE 45 + 47 (Maloobchod včetně motoristického segmentu) v textu RI již zveřejněna nebude. Z důvodu historické kontinuity bude ČSÚ tento údaj nadále publikovat v přiložené tabulce a v časových řadách.

„Důvodem změny je srovnatelnost Rychlých informací za maloobchod s obdobnými zprávami ostatních evropských zemí, které údaj za agregaci CZ-NACE 45 + 47 neuvádějí. Úprava zároveň zohledňuje požadavky uživatelů, pro které bude Rychlá informace za maloobchod přehlednější a srozumitelnější,“ řekla ke změně Jana Gotvaldová, vedoucí oddělení statistiky obchodu, dopravy a informačních činností ČSÚ. 

Rychlé informace za maloobchod na webu Českého statistického úřadu:
www.czso.cz/csu/csu.nsf/kalendar/aktual-mal

Rychlé informace ČSÚ:
www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/rychle_informace_archiv

reklama

autor: Český statistický úřad

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …