ČT: Magický hlas sametové revoluce přinese unikátní premiéry

10.11.2014 10:58

Magický hlas rebelky, České století i hodiny záznamů nikdy nevysílaného koncertu z roku 1989. Česká televize připomene vedle zpravodajství výročí sametové revoluce i premiérami unikátních filmových i dokumentárních děl.

ČT: Magický hlas sametové revoluce přinese unikátní premiéry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Česká televize se věnuje pětadvacátému výročí sametové revoluce ve vysílání většiny svých kanálů.

Zpravodajská ČT24 tak mapuje události roku 1989 intenzivně dokonce už několik měsíců a připravuje také řadu speciálů svých pravidelných pořadů. „Jedním z vrcholů zpravodajského pokrytí pětadvacetiletého výročí sametové revoluce pak bude speciální, česko-slovenské, vydání nedělní debaty, kterou odvysílají obě veřejnoprávní televize z Bratislavy a jejímiž hosty budou premiéři Bohuslav Sobotka a Robert Fico,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák o pořadu, který diváci uvidí 16. listopadu již od 11:55 a který bude vedle Václava Moravce moderovat i Martin Stržinec. Ten totiž provází slovenskou obdobou pořadu OVM O 5 minút 12.

Veškeré pořady, ale i unikátní dobové záběry z přelomu osmdesátých a devadesátých let, shromažďuje ČT24 pro diváky na webové stránce http://www.ceskatelevize.cz/listopad/ct24/.

Revoluce ve filmu, dokumentu i hudbě

Česká televize umožní divákům vrátit se k událostem sametové revoluce i prostřednictvím řady premiér. Už v předvečer výročí 17. listopadu uvede další díl z autorského filmového cyklu České století - Musíme se dohodnout, který se věnuje vpádu armád Varšavské smlouvu do Československa v létě roku 1968 a na který v dalších týdnech navážou díly věnující se dějinám Československa až do jeho konce v roce 1992.

Všechny díly budou ale moci fanoušci série zhlédnout v předpremiéře už 17. 11. V kinech v Praze, Brně a Ostravě totiž Česká televize, jako příspěvek k Festivalu svobody, promítne celý cyklus coby upomínku toho, co dění v roce 1989 předcházelo a jak se náš stát vyvíjel v následujících letech.

Magický hlas rebelky bude další televizní premiérou, a to přímo v den pětadvacátého výročí. Režisérka Olga Sommerová v dokumentu zaznamenala neuvěřitelný příběh slavné české zpěvačky Marty Kubišové.

Unikátní materiál zveřejní i kulturní stanice ČT art. A to přesně po pětadvaceti letech od původního Koncertu pro všechny slušný lidi, tedy 3. 12.  Diváci ČT art dostanou jedinečnou možnost sledovat zrekonstruovaný záznam této přelomové kulturní akce. Koncert se bude vysílat v největším možném objemu, půjde tak o několikahodinový záznam.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Česká televize

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Startupy Readmio a FaceUp reprezentovaly Česko na globálním finále Creative Business Cup

20:32 CzechInvest: Startupy Readmio a FaceUp reprezentovaly Česko na globálním finále Creative Business Cup

Firma FaceUp, která pomáhá s odhalováním šikany, se probojovala mezi nejlepší šestici z celého světa…