ČTÚ má nového předsedu. Marek Ebert za své priority považuje udržitelnost DVB-T2

07.02.2023 9:01 | Tisková zpráva

Dne 1. února 2023 se ujal funkce nový předseda Rady ČTÚ Marek Ebert. Ten byl vládou jmenován dne 19. října 2022. Nového předsedu uvedl do funkce ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, který se při této příležitosti setkal s Radou ČTÚ. Na následné tiskové konferenci promluvil ministr o svých očekáváních a nový předseda o svých prioritách pro své funkční období. Zazněla shoda na nutnosti aktivně přistoupit k problematice DVB-T2, připravit transparentní výběr nového držitele poštovní licence, podpořit rozvoj digitálního rozhlasu a moderních sítí pro rychlý internet VHCN a 5G, či se i nadále intenzivně věnovat problematice ochrany spotřebitele.

ČTÚ má nového předsedu. Marek Ebert za své priority považuje udržitelnost DVB-T2
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

Mezi priority obou institucí patří úzká spolupráce, například v oblasti realizace dotací z Národního plánu obnovy, při projednávání tzv. „technické novely“ zákona o elektronických komunikacích nebo při přezkumu poštovního trhu a přípravě výběrového řízení na držitele poštovní licence. Dalšími prioritami ČTÚ je dokončení přezkumu relevantních trhů, aktualizace Strategie správy spektra, či spolupráce na přípravě novely zákona o poštovních službách. Úřad se pod vedením nového předsedy Rady ČTÚ zaměří i na vyhodnocení toho, jak funguje přenositelnost čísel a změna poskytovatele služby přístupu k internetu.

„Je pro mě klíčové, aby Úřad byl pod mým vedením transparentní, důvěryhodný a předvídatelný ve svých rozhodnutích. Důležitá je pro mě i otevřená a pravidelná komunikace směrem k odbornému sektoru, mezi který zahrnuji i spotřebitelské organizace. Transparentní a předvídatelné regulační prostředí považuji za jeden ze základních předpokladů pro udržitelný rozvoj sektoru elektronických komunikací, investiční rozhodování operátorů a dostupnost kvalitních služeb pro spotřebitele,“ uvedl Marek Ebert.

„Považuji za důležité, aby Český telekomunikační úřad plnil roli nezávislého regulátora, který transparentně dohlíží na hráče na trhu a podporuje rozvoj důležitého sektoru digitální ekonomiky v Česku. Věřím, že nový předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Marek Ebert vrátí úřadu jeho důvěryhodnost a úřad pod jeho vedením bude profesionálně naplňovat službu občanům, ať už se to týká udržitelnosti televizního vysílání DVB-T2, poštovního trhu nebo podpory konkurence na mobilním trhu,“ uvedl ministr Jozef Síkela

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Češi letos plánují utratit více za letní dovolenou, mírně roste zájem o zahraničí

22:04 CzechTourism: Češi letos plánují utratit více za letní dovolenou, mírně roste zájem o zahraničí

Celkem 61 % Čechů se chystá strávit letošní letní dovolenou v tuzemsku, nejčastěji v Jihočeském a Ji…