ČVUT: Fakulta informačních technologií hostí prestižní IT konferenci

22.08.2017 18:08

Informační systémy, umělá inteligence, počítačová bezpečnost, počítačové sítě a internet věcí, obchodní informatika nebo softwarové inženýrství, takové jsou oblasti konference Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS), která se od 3. do 6. září 2017 uskuteční na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.

ČVUT: Fakulta informačních technologií hostí prestižní IT konferenci
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.
reklama

Do Prahy se tak sjedou výzkumní pracovníci z celého světa, aby diskutovali o myšlenkách, výzvách a možných řešeních v oblastech již zavedených nebo teprve vznikajících témat informatiky.

„FedCSIS je největší mezinárodní multi-konference ve střední Evropě, zabývající se počítačovými vědami a informačními systémy. Pro naši fakultu je velkou poctou pořádat takové významné setkání informatiků,“ upřesňuje prof. Pavel Tvrdík, děkan Fakulty informačních technologií ČVUT a předseda letošní konference FedCSIS. Podle jeho informací lze předpokládat účast více než 300 odborníků z Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie.

Čtyřdenní program vědecké konference, plný intenzivních přednášek a rozhovorů, je velkou příležitostí k navázání nových partnerství nejen v oblasti výzkumu, ale i mezi akademickou obcí a průmyslem. Konferenci tvoří mimo jiné také 5 klíčových přednášek významných vědců. Jedním z nich je i Jan Vitek, profesor informatiky z Northeastern University v Bostonu a vedoucí laboratoře PRL@prague na FIT, jehož oblastí výzkumu jsou programovací jazyky (přednáška „Data Analysis for the Masses“ se uskuteční 3. září od 11.30 hod.). Dalšími jsou Giancarlo Guizzardi, Marjan Mernik, Zbigniew Michalewicz a Peter Palensky.

Poprvé se konference FedCSIS konala před více než deseti lety v Polsku. V letošním roce je premiérově v Praze. Na její organizaci se společně s Fakultou informačních technologií ČVUT v Praze významně podílí Polish Information Processing Society a polská sekce IEEE Computer Society.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

22:11 ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

ÚZSVM v Olomouci připadly na základě trestního příkazu Okresního soudu v Olomouci věci, které pocház…