ČVUT: Studentka z Fakulty architektury získá jako pátý český architekt Fullbrightovo stipendium

18.04.2019 20:18 | Zprávy

V akademickém roce 2019/2020 vyšle česko-americký vládní stipendijní program do USA celkem 15 studentů, mezi stipendisty bude i Šárka Malošíková z Ústavu navrhování II Fakulty architektury ČVUT. Na Coloradské univerzitě v Denveru bude zkoumat výuku formou design-build projektů, které studenti sami nejen navrhnou, ale i postaví. Je čtvrtým doktorandem Fakulty architektury ČVUT, který získal prestižní Fulbright-Masarykovo stipendium.

ČVUT: Studentka z Fakulty architektury získá jako pátý český architekt Fullbrightovo stipendium
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fakulta architektury a IT ČVUT

Příležitost studovat, provádět výzkum a vyučovat v USA poskytují českým občanům Fulbrightovy stipendijní programy financované českou a americkou vládou od roku 1991. Z řad architektů absolvovali díky Fulbrightovu stipendiu studijní pobyt v USA, např. děkan Fakulty architektury v Liberci Osamu Okamura, rektorka ARCHIP Regina Loukotová nebo Pavla Melková, zakladatelka Kanceláře veřejného prostoru na IPR.

Šárka Malošíková je absolventkou Fakulty architektury ČVUT v Praze (2012), v rámci programu Erasmus studovala na École Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-Belleville (2008), studijní stáže absolvovala v architektonických kancelářích Renzo Piano Building Workshop v Janově (2010 – 2011) a Heide & von Beckerath v Berlíně (2012). Na Fakultě architektury ČVUT studuje od roku 2016 doktorský program pod vedením Dalibora Hlaváčka. Je členkou Akademického senátu FA ČVUT, působila jako odborná asistentka v ateliéru MáMA (2013 – 2018), nyní vyučuje v ateliéru prvního ročníku. Jejím tématem jsou design-build projekty v architektonickém vzdělávání, tedy výuka formou “navrhni a postav”, která umožňuje studentům stavbu nejen vymyslet a nakreslit, ale také vlastníma rukama realizovat.

V USA mají design-build projekty, jako alternativa ke standardní výuce, dlouhou tradici. V současné době je zde v rámci svých vzdělávacích programů nabízí více než 80% architektonických škol. Tento způsob výuky je v posledních dvou desetiletích přejímán i školami v Evropě a ve světě. Na několika univerzitách existují i komplexní programy včetně technických a manažerských kurzů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

koncesionářské poplatky

Dobrý den, pane Nachere. Samozřejmě vím, že jste proti zvýšení koncesionářských poplatků, a pokud to dobře chápu, tak když budete u moci, tak je opět snížíte? A neuvažujete o jejich úplném zrušení? Já netvrdím, že se třeba na nějaké pořady na ČT nekoukám, ale pokud jde o zpravodajství rozhodně mi ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Generál Kutlvašr se dočkal důstojného pomníku

22:03 Ministerstvo obrany: Generál Kutlvašr se dočkal důstojného pomníku

V areálu bývalého Nuselského pivovaru v Praze 4 byl slavnostně odhalen pomník, který připomíná odkaz…