ČVUT v Praze bude opět hostit světové sympozium o Smart Cities

12.05.2016 14:19

Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze bude ve dnech 26. až 27. května znovu hostit mezinárodní vědecké setkání nazvané Smart Cities Symposium Prague 2016. Odborníci z celého světa budou již podruhé diskutovat na akademické půdě o nových trendech v oblasti Smart Cities.

ČVUT v Praze bude opět hostit světové sympozium o Smart Cities
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT
reklama

„Po velkém úspěchu loňského ročníku, jsme byli požádáni, abychom opět uspořádali setkání světových odborníků, jehož hlavními tématy budou otázky udržitelnosti rozvoje dopravy, využití vědeckých nástrojů při tvorbě inteligentních dopravních sítí, alternativní energie a další témata,“ řekla Ing. Petra Skolilová, marketingová manažerka Fakulty dopravní ČVUT. V rámci symposia bude k dispozici i testovací jízda vozem Tesla model S, který zapůjčí společnost E.ON.

Záštitu nad symposiem převzalo hlavní město Praha, pro které je problematika Smart Cities jedním z hlavních témat pro letošní rok. Osobní účast potvrdila i paní Porie Saikia-Eapen, ředitelka odboru pro udržitelný rozvoj hromadné dopravy města New York.

Součástí symposia bude i desetidenní workshop pro studenty University of Maryland, kteří budou pracovat na konkrétních projektech zadaných společnostmi, jako jsou Schneider Electric, Česká spořitelna, Hewlett-Packard, Microsoft, E.ON, Incinity, Siemens, ŠKODA Transportation, ČD Telematika, ČD Informační systémy a další. Své závěrečné práce pak představí druhý den symposia v samostatném bloku.

Partnery akce jsou také vědecké instituce, jako je IEEE Czech Republic, CIOB, jihoamerická dopravní platforma EATIS a její evropská obdoba EPTS a partnerské univerzity University of Maryland, University of California - Santa Barbara, University of Texas - El Paso a Universidad Piloto de Columbia.

Více informací o symposiu najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

22:01 Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

Lipenské obce dezinfikují veřejné prostory – obchody, ulice, úřady, ale například i kanalizace. Oblí…