CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí

22.1.2019 10:12 dop.

Ve dnech 17. až 21. února 2019 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, která je s holdingem úzce spjata.

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: Czechoslovak Group (CSG)

Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP i TATRA TRUCKS přivezou na veletrh IDEX 2019 několik novinek a zajímavých exponátů. Na prestižní akci se budou na stáncích CP-410 a CP-420 prezentovat především společnosti EXCALIBUR ARMY, TATRA TRUCKS, RETIA patřící do divize CSG Aerospace a také MSM Group reprezentující slovenskou větev holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

Společnost EXCALIBUR ARMY například představí raketomet BM-21 MT 4x4 na podvozku TATRA FORCE, který využívá osvědčené a velmi rozšířené odpalovací zařízení GRAD 122 mm. Raketomet je vybaven zcela novým systémem řízení palby, novými elektronickými systémy a také ovládacími prvky. Ty v kombinaci s ověřeným odpalovacím systémem tvoří velmi efektivní a spolehlivý bojový komplet. Moderní podvozek dodávaný společností TATRA TRUCKS navíc tomuto bojovému prostředku propůjčuje výjimečné jízdní vlastnosti v těžkém terénu i na silnicích a posouvá jeho mobilitu na kvalitativně vyšší úroveň. MSM Group odborníkům i návštěvníkům veletrhu představí celé portfolio malorážové i středorážové munice, dále moderní munici pro dělostřelecké systémy ráže 155 mm a pro minomety ráže 81 mm. Nebudou chybět ani ruční palné zbraně značky ZVS, mezi exponáty bude k vidění i nejnovější projekt v podobě protitankové řízené střely Hornet, ale i lehké přenosné minomety řady ANTOS.

Kopřivnická TATRA TRUCKS představí na veletrhu IDEX 2019 ve světové premiéře nový střední nákladní vůz TATRA TACTIC v provedení 4x4. Vozidlo TATRA TACTIC je vybaveno zcela novou kabinou tatrovácké konstrukce s kapacitou až 4 osob, k pohonu slouží osvědčený šestiválcový motor Cummins o výkonu 210 kW spojený s plně automatickou převodovkou Allison. Maximální hmotnost nové vozu může činit až 13 t, přičemž maximální užitečné zatížení dosahuje hodnoty 5,5 t. Dalším exponátem bude návěsový tahač TATRA PHOENIX v provedení 6x6 určený pro vojenské využití, který je vybaven výkonným šestiválcovým motorem PACCAR.

Dalším vystavovatelem bude RETIA, která spadá do nedávno založené divize CSG Aerospace. Ta představí rovněž ve světové premiéře novinku v podobě radaru ReGUARD. Jde o víceúčelový 3D radar pro detekci a současné sledování pozemních cílů a pomalých níz¬koletících cílů s malou odraznou plochou. Radar ReGUARD bude k dispozici ve stacionární i mobilní podobě a pracuje na základě elektronického vy¬chylování radarových svazků a mechanického otáčení radarové hlavy, přičemž má dosah až 18 km a je schopen monitorovat cíle až do výšky 3 km. Dalším exponátem bude nejnovější provedení speciálního radarového zařízení ReTWis 5, které je schopno detekovat živé objekty a osoby za nekovovými překážkami, jako jsou například zdi.

Význam veletrhu IDEX, který se koná každé dva roky, neustále roste. Svědčí o tom počty vystavovatelů a návštěvníků. V roce 2017 mělo na veletrhu své expozice přes 1200 vystavovatelů z více než 57 zemí a návštěvnost přesáhla počet 100 tisíc lidí. Není bez zajímavosti, že v roce 2017 společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS vystavovaly na největší ploše ze všech českých účastníků a zaujímaly i významné místo mezi evropskými vystavovateli. Jejich expozice se stala středem pozornosti o čemž svědčí i návštěva šejka Mohammeda bin Zayed Al Nahyana, korunního prince Abu Dhabí a zároveň zástupce vrchního velitele ozbrojených sil Spojených arabských emirátů (SAE). Tento významný politik na veletrhu v roce 2017 poctil svou přítomností jen několik expozic, mezi nimi byl právě i výstavní pavilon CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS.

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1100 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku, uvidíte proměnu města a okolní krajiny

22:30 Pardubický kraj: Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku, uvidíte proměnu města a okolní krajiny

Nový pohled na Pardubice se otevírá návštěvníkům věže zdejšího zámku. Samotný výhled z hlásky se nez…