Časopisy Instinkt a Sedmička jsou nejrychleji rostoucími týdeníky na trhu

07.08.2015 11:32

Tištěné společenské magazíny Sedmička a Instinkt zaznamenaly výrazný nárůst čtenářů. Ukázaly to nejnovější výsledky výzkumu Media projektu, který sledoval čtenost novin a časopisů za období prvního pololetí 2015.

Časopisy Instinkt a Sedmička jsou nejrychleji rostoucími týdeníky na trhu
Foto: Empresa Media
Popisek: Časopis Sedmička.

Instinkt a Sedmička jsou nejrychleji rostoucími týdeníky na trhu. Instinkt získal meziročně 22 600 nových čtenářů a každé jeho vydání tak čte nyní 105 800 lidí. Sedmičku čte aktuálně 363 300 čtenářů, což je o 5 200 čtenářů více než loni. Úspěch vydavatelství doplňuje i zpravodajský magazín Týden, který oproti poslednímu měřenému období posílil o 9 400 čtenářů a čte ho nyní pravidelně 150 600 lidí.

Majitel vydavatelství Empresa Media Jaromír Soukup přičítá úspěch zmíněných titulů zejména kvalitní práci jednotlivých redakcí a správně zvolenému obsahu časopisů.

„Nárůstu čtenářů u našich časopisů Sedmičky a Instinktu si velmi vážíme zejména z důvodu, že většina konkurenčních společenských titulů o své čtenáře přišla“, okomentoval data generální ředitel vydavatelství Empresa Media Daniel Koppl.

Meziroční vývoj čtenosti společenských titulů za první pololetí roku 2015:

Týden je vyhledáván zejména ekonomicky aktivními lidmi s vyšším vzděláním a příjmy, Instinkt čtou především velmi vzdělané ženy ve věku 20 až 55 let. Sedmičku čtou čtenářky ve středním věku se zájmem o celebrity, příběhy, zdraví a TV program.

Všechny tiskové tituly Empesa Media zasáhnou dle Media Projektu týdně necelých 700.000 lidí. Další čtenáře pak mají nové úspěšné tituly Exkluziv a Interview, které zatím nejsou v rámci Media Projektu měřeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PR článek

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …