Celní správa: 370 kilogramů masných výrobků přepravovaných bez dokladů a v nevhodných podmínkách

04.03.2024 22:02 | Zprávy

Mobilní hlídka ústeckých celníků si v uplynulých dnech vytipovala na dálnici D8 u obce Řehlovice na Ústecku ke kontrole malé nákladní vozidlo Iveco Daily, českého dopravce.

Celní správa: 370 kilogramů masných výrobků přepravovaných bez dokladů a v nevhodných podmínkách
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

Při kontrole nákladového prostoru celníci nalezli v papírových krabicích různé druhy drůbežího masa. Vozidlo ale nebylo vybaveno chladírenským zařízením. K masu řidič ani nepředložil žádné doklady, jen uvedl, že zboží naložil někde u Prahy a má ho dovézt do Chomutova a Ústí nad Labem.

Vzhledem k chybějícím dokladům o původu zboží a důvodnému podezření, že byly produkty převáženy v nevhodných podmínkách, informovali celníci o nálezu krajskou veterinární správu. Inspektoři na místě určili, že se jedná o 324 kg kuřecího masa, 30 kg kachního masa a 3 kg krevet. Živočišné produkty znehodnotili modrou barvou a nařídili jejich likvidaci v kafilérii.

Vozidlo bylo navíc přetížené. Kontrolní váhy naměřily překročení nejvyšší povolené hmotnost vozidla o 1050 kilogramů. Za tento přestupek celníci uložili řidiči na místě pokutu ve výši devět tisíc korun a nařídili mu přeložení vozidla před dalším pokračováním v jízdě.

Celní správa ČR a Státní veterinární správa si vzájemnou spolupráci v oblasti ochrany spotřebitelů před nebezpečným veterinárním zbožím pochvalují, funguje velmi dobře a efektivně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…