Celní správa: Celníci opět převažovali vozidla

08.07.2021 10:28

Během pátečního odpoledne odhalili ústečtí celníci při kontrolním vážení tři přetížená vozidla.

Celní správa: Celníci opět převažovali vozidla
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na konci pracovního týdne zaměřila mobilní hlídka celníků svou pozornost na kontrolu hmotnostních limitů u nákladních a dodávkových vozidel. Celníci naváděli vytipovaná vozidla jedoucí po dálnici D8 na stanoviště nízko-rychlostního vážení nedaleko Lovosic.

Odhalená přetížená vozidla patřila tuzemským dopravcům. Největší překročení celkové hmotnosti naměřila hlídka celníků u vozidla zn. Renault Master, převážejícího drogistické výrobky, a to o 1 841kilogramů (tj. 52 %). Zároveň bylo u tohoto vozidla zaznamenáno přetížení zadní nápravy o 91 %, tedy o 1 918 kilogramů.

Řidičům byla za překročení přípustných hodnot stanovených zákonem uložena na místě pokuta v úhrnné výši 12 tisíc korun. Dopravce čeká správní řízení, které už povede odbor dopravy.

Jelikož byla převažovaná vozidla přetížena v průměru o 38 %, celníci budou kontrolní vážení opakovat.

Kontrolní vážení provádí celní správa v rámci výkonu státního odborného dozoru v silniční dopravě. Kontrola hmotností silničních motorových vozidel je prováděna za účelem ochrany pozemních komunikací před nadměrným opotřebováním a destrukcemi. Tento dozor má rovněž významný podíl na bezpečnosti silničního provozu, jelikož přetížená vozidla jsou potenciálním nebezpečím pro další účastníky silničního provozu. 

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …