Celní správa: Cigarety pod pytlem s bramborami

16.02.2023 7:29 | Tisková zpráva

V minulých dnech zastavila hlídka královéhradeckých celníků v Náchodě osobní automobil slovenské imatrikulace, řídil jej pětačtyřicetiletý zpočátku usměvavý muž. Při kontrole vozidla, kdy v úvodu komunikace deklaroval, že veze z Polska potraviny, vzápětí přiznal, že si dováží také cigarety. Byly umístěny na zadní sedačce pod pytlem s bramborami a další, podstatně větší množství, celníci našli v kartonových krabicích v zavazadlovém prostoru vozidla. Napočítali jich celkem 22 240 kusů. Kuřivu chyběly platné tabákové nálepky a bylo tak přepravováno ve větším množství, než je povolen limit pro osobní spotřebu. Celníci cigarety zajistili, uskladnili je ve skladu celního úřadu a případ předali k zahájení úkonů trestního řízení.

Celní správa: Cigarety pod pytlem s bramborami
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Muži bude vyměřena spotřební daň ve výši 84 590 korun a ve zkráceném trestním řízení mu hrozí za přečin porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží trest odnětí svobody až na tři léta, vyslovení propadnutí zboží a udělení peněžitého trestu až do výše 1 milionu korun.

Fyzické osoby, které dopravují cigarety pro osobní spotřebu z členských zemí Evropské unie, je mohou dovézt bez toho, aniž by uhradily spotřební daň, pouze v zákonem stanoveném limitu 800 kusů cigaret. U cigaret ze třetích (mimounijních) zemí platí osvobození od daně z přidané hodnoty, spotřební daně a cla u 200 kusů cigaret.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…