Celní správa: Karlovarští celníci zadrželi další nelegální automaty

11.08.2023 7:05 | Tisková zpráva

Celníci v boji proti nelegálnímu hazardu nepolevují. V jedné chebské herně zajistili od začátku letošního roku 26 nelegálních hracích automatů v celkové hodnotě 2,6 milionu korun.

Celní správa: Karlovarští celníci zadrželi další nelegální automaty
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Jednou z mnoha kompetencí Celní správy České republiky je kontrola provozování hazardních her. Celníci vykonávají dozor v oblasti provozování hazardních her podle zákona o hazardních hrách a souvisejících předpisů. Zaměřují se jak na nelegální, tak i na legální provozování hazardních her.

Příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj zadrželi   v jedné herně v Chebu od ledna letošního roku při 8 kontrolách 26 výherních technických zařízení, takzvaných kvízomatů, které si provozovatel opakovaně pořizoval. Kontrolovaná osoba porušila zákon o hazardních hrách ve znění pozdější zákonů tím, že provozovala hazardní hru, ke které nebylo uděleno povolení.

Nelegální automaty celníci z provozoven odvezli do skladu celní správy. Zjištěná porušení zákona budou projednána v rámci správního řízení, při němž provozovateli hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidovány. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

22:03 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

Celkem 22 elektrických jednotek RegioPanter, 15 motorových jednotek RegioFox, 17 lokomotiv Vectron a…