Celní správa: Kontroly dálničních známek na D8

14.07.2017 8:03

Během třídenní celostátní akce VIGNETTE, která byla zaměřena na kontrolu dálničních známek na zpoplatněných komunikacích, odhalili ústečtí celníci 66 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách bezmála 60 tisíc korun.

Celní správa: Kontroly dálničních známek na D8
Foto: Celní správa ČR
Popisek: Celní správa ČR.
reklama

V období od sedmého do devátého července zkontrolovaly hlídky celníků na téměř sto kilometrovém úseku dálnice D8 stovky vozidel a odhalily 66 případů porušení předpisů. V 50 případech celníci zjistili absenci dálničního kuponu, či nevyplněný nebo chybějící jeho druhý kontrolní díl. Za tento přestupek vybrali od řidičů na pokutách 46.600 korun. Dalších 16 případů odhalili v rámci kontrol elektronického mýtného. Od řidičů kamionů celníci vyinkasovali dalších 12.700 korun. Tisková zpráva GŘC s výsledky celorepublikové akce VIGNETTE zde.

Za prvních šest měsíců ústečtí celníci odhalili na svěřeném úseku dálnice mezi Prahou a státní hranicí 491 případů porušení právních předpisů v podobě neplatné, nesprávně vylepené či dokonce chybějící dálniční známky. Na pokutách vybrali od řidičů 425.100 korun. Téměř 72% hříšníků tvořili cizinci.

Přenosné platební terminály, kterými jsou vozidla celní správy křižující zpoplatněné úseky silnic vybavena, využilo k uhrazení pokuty platební kartou 250 řidičů. Dalších 102 řidičů zaplatilo pokutu finanční hotovostí a 139 provinilců zvolilo složenku.

Hlídky výkonového zpoplatnění se při výkonu služby zaměřují i na kontroly uhrazení tzv. mýtného. Od začátku roku odhalily 1421 případů, kdy byly kontrolou nákladních vozidel brázdících po zpoplatněných komunikacích (D8, I/63, I/30) zjištěny nedostatky. Nejčastěji se jednalo o chybné nastavení počtu náprav či nedostatečný kredit. Celkem 1360 případů vyřešili celníci blokovými pokutami v úhrnné výši téměř 795 tisíc korun, dalších 59 případů postoupili do správního řízení. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: I v době pandemie prokázala ČOI diskriminaci spotřebitele

7:34 Česká obchodní inspekce: I v době pandemie prokázala ČOI diskriminaci spotřebitele

Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí 2021 kontrolovala, zda nedochází ze strany obchodníků k někte…