Celní správa: Kontroly dálničních známek na D8

16.07.2018 17:11

Začátek letních prázdnin a s ním související turistická či dovolenková sezóna se odrazil na zvýšeném počtu řidičů, kteří použili zpoplatněné úseky dálnice D8 bez uhrazení časového poplatku.

Celní správa: Kontroly dálničních známek na D8
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Hlídky ústeckých celníků zkontrolovaly v období od 1. do 15. července na dálnici D8 stovky osobních vozidel a odhalily 82 přestupků spočívajících v absenci dálničního kuponu, či nevyplněného nebo chybějícího kontrolního dílu. Za tyto přestupky uložily řidičům pokuty v úhrnné výši 84.700 korun. Mezi hříšníky byli nejen místní a tuzemští řidiči (32%), ale zejména cizinci (68%). Přenosné platební terminály využilo k uhrazení pokuty platební kartou 38 řidičů. Dalších 17 řidičů zaplatilo pokutu finanční hotovostí a 27 provinilců zvolilo složenku.

Za prvních šest měsíců tohoto roku odhalili ústečtí celníci na svěřeném úseku dálnice D8 již 868 případů porušení právních předpisů v systému časového zpoplatnění, což znamená neplatné, nesprávně vylepené či dokonce chybějící dálniční známky. Na pokutách vybrali od řidičů 812.200 korun. Téměř 56% hříšníků tvořili cizinci.
   
Hlídky výkonového zpoplatnění ústeckých celníků, pohybující se nepřetržitě po cca sto kilometrovém úseku dálnice D8 mezi Petrovicemi a Prahou, kontrolují, zda mají řidiči osobních vozidel vylepenou platnou dálniční známku a řidiči nákladních vozidel uhrazené mýtné.

U řidičů nákladních vozidel brázdících po zpoplatněných komunikacích (D8, I/63, I/30) bylo zjištěno 1.066 případů porušení zákona v systému výkonového zpoplatnění, což znamená, že nebylo zaplaceno mýto ve správné výši nebo nebylo uhrazené vůbec. Z toho 998 případů bylo projednáno celníky v tzv. příkazním řízení, ve kterém byly ihned na místě uloženy pokuty v celkové výši 929.700 korun. Dalších 67 případů bylo postoupeno ke správnímu řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Na co si dávat pozor při výběru skipasu

22:11 dTest: Na co si dávat pozor při výběru skipasu

Se zvyšujícím se počtem nových lanovek a vleků, rozšiřováním sjezdových tratí a propojováním lyžařsk…