Celní správa: Kontroly hazardu v roce 2023

22.02.2024 13:07 | Tisková zpráva

Celníci zajistili při kontrolách hazardu v karlovarském regionu během loňského roku 36 nelegálních herních automatů.

Celní správa: Kontroly hazardu v roce 2023
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

Jednou z priorit celní správy je kontrola provozování hazardních her. Celníci vykonávají dozor v oblasti provozování hazardních her podle zákona o hazardních hrách a souvisejících předpisů. Zaměřují se jak na nelegální, tak i na legální provozování hazardních her.

Příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj provedli v loňském roce s tímto zaměřením 50 kontrol, z nichž 39 bylo pozitivních. Ve 27 případech provozovatelé porušili zákon v souvislosti s legálním hazardem, kdy například neprovedli identifikaci návštěvníka při vstupu do herny, neověřili jeho věk, či evidenci v Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.

Ve 12 případech celníci odhalili nelegální hazard, přičemž zajistili 36 nelegálních herních zařízení v hodnotě 3,6 milionů korun.

Nelegální automaty celníci z provozoven odvezli do skladu celní správy. Zjištěná porušení zákona projednávají v rámci správního řízení, při němž provozovateli hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidovány.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

11:27 Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

V únoru 2024 se vývozní ceny zvýšily meziměsíčně o 2,1 %, meziročně o 1,6 %. Dovozní ceny meziměsíčn…