V roce 2019 dále zabránily hlídky možným daňovým únikům za 12,3 milionů korun. Při kontrolách zaměřených na přepravu výrobků podléhajících spotřební dani zajistily větší množství nezdaněných cigaret, tabáku a alkoholu. Vyjádřeno čísly, v loňském roce evidují 148 případů odhalených nelegálních přeprav tabákových výrobků, při kterých zajistily 309 300 kusů nezdaněných cigaret různých značek, 291 kg řezaného tabáku bez platné tabákové nálepky a 5 075 kg surového tabáku, u kterého nebyl prokázán původ a účel použití. Dále zajistily 2 139 litrů lihovin, u kterých nedokázali jejich vlastníci prokázat zdanění.
Pozornosti celníků neunikli řidiči na zpoplatněných pozemních komunikacích. V úseku mezi Libercem a Prahou kontrolovali dálniční známky a úhradu mýtného. Zjistili 1 086 případů jízdy vozidel bez dálničního kuponu nebo s kuponem, který byl nesprávně vylepený, a evidují 794 případů nezaplacení mýta. Na pokutách vybrali 1,9 milionů korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva