Celní správa: Migranti a marihuana už se neschovávají?

08.08.2022 18:22 | Tisková zpráva

Podruhé v krátké době zastavili celníci na Vysočině migranty v pozicích spolujezdců a k tomu v osobním vozidle zachytili větší množství volně ložené marihuany.

Celní správa: Migranti a marihuana už se neschovávají?
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Necelý týden po záchytu dvou tureckých migrantů zastavila hlídka Celního úřadu pro Kraj Vysočina na dálnici D1 osobní vozidlo německé imatrikulace plné Syřanů. Stalo se tak ve středu 3. 8. ve večerních hodinách. Pouze řidič, občan syrské národnosti, se prokázal platnými doklady totožnosti. Zbylých pět cestujících, jeho krajanů, u sebe žádné doklady nemělo. Dle vyjádření řidiče, který je teď podezřelý ze spáchání trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice, cestovali z Maďarska do Německa.

Celníci při pátrání po zboží uniklé celnímu dohledu ovšem zastavují vozidla rovněž na silnicích 1. třídy. V úterý 2. 8. v obci Pravíkov u Kamenice nad Lipou takto narazili na zajímavou příbuzenskou dvojici, která si pro svou osobní spotřebu v autě vezla téměř kilogram marihuany. Dvaapadesátiletý syn a jeho jednasedmdesátiletá matka ji měli ve svých zavazadlech skladovanou v plastových a skleněných nádobách. A tvrdili, že sušinu s pozitivním výsledkem testu na Canabis mají z vlastních zdrojů. Oba výše zmiňované případy si převzali policisté.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚJB: Jódové tablety v současné situaci nepotřebujete

16:24 SÚJB: Jódové tablety v současné situaci nepotřebujete

V návaznosti na opakovaně se objevující články týkající se vybavenosti obyvatel ČR jodovými tabletam…