Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

23.09.2021 22:54 | Tisková zpráva

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměřovaly na dodržování zákona o zaměstnanosti. Výsledkem toho je odhalení patnácti nelegálně pracujících cizinců. Zásadní motivací pro páchání přestupků v této oblasti je zejména ekonomický faktor, kdy za nelegálně zaměstnané cizince zaměstnavatel nehradí zdravotní pojištění.

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Pří zářijové kontrole zaměstnávání cizinců se celníci mimo jiné zaměřili na předem vytipovanou stavbu nedaleko centra Olomouce a následně také na potravinový sklad. Při prověřování několika desítek osob pocházejících převážně z východní Evropy zjistili, že patnáct z nich vykonává práci bez platného povolení k zaměstnání. Ve všech patnácti případech se jednalo o osoby ukrajinské národnosti. Někteří z nich nebyli schopni předložit ani platná pobytová víza.

Zjištěná porušení vybraných ustanovení zákona o zaměstnanosti, budou postoupena Celním úřadem pro Olomoucký kraj k dalšímu řízení na místně příslušný Oblastní inspektorát práce. Zaměstnavatelům, kteří umožnili cizincům výkon nelegální práce, hrozí nyní sankce až do výše 10 milionů korun.

Nejedná se o ojedinělé případy, kdy celníci v rámci Olomouckého kraje zjistili porušení při zaměstnávání cizích státních příslušníků. V průběhu letošního roku bylo odhaleno již 41 nelegálně zaměstnaných cizinců. Celníci budou v obdobných kontrolách i nadále pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Správa národního parku České Švýcarsko získala zdarma pozemky s lužními lesy

22:54 ÚZSVM: Správa národního parku České Švýcarsko získala zdarma pozemky s lužními lesy

ÚZSVM v Ústí nad Labem převedl do vlastnictví Správy Národního parku České Švýcarsko dva pozemky o c…