Celní správa: Po dálnici D8 jezdili bez uhrazených poplatků

07.02.2023 14:16 | Tisková zpráva

Celkem 2 548 řidičů, kteří neměli na zpoplatněných úsecích uhrazené mýtné či elektronické dálniční známky, přistihli v loňském roce ústečtí celníci. Od přestupců vybrali na pokutách tři miliony korun (o 790 tisíc korun více než v roce předchozím).

Celní správa: Po dálnici D8 jezdili bez uhrazených poplatků
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Při kontrolách časového zpoplatnění, tedy dálničních známek, zaznamenali ústečtí celníci na zpoplatněném úseku dálnice D8 mezi Prahou a státní hranicí s Německem 1616 případů porušení právních předpisů v podobě neuhrazení dálničního poplatku. Na pokutách za tento přestupek vybrali od řidičů na místě přes dva miliony korun a 11 případů předali do správního řízení. Průměrná pokuta tak činila 1 253 korun.

Hlídky výkonového zpoplatnění, střežící zpoplatněné úseky komunikací, odhalily loni i nedostatky u 932 řidičů nákladních vozidel s povinností hradit mýto. Nejčastěji se jednalo o chybné nastavení počtu náprav. Celníci vybrali od těchto řidičů v příkazním řízení bezmála jeden milion korun a 8 případů postoupili do správního řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

22:03 Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

V zahradě Strakovy akademie se v sobotu uskutečnila první tematická akce pro veřejnost, zaměřená na …