Celní správa: Pod stromečkem jen originální zboží, celníci zajistili padělky za 800 tisíc

24.12.2022 17:22 | Tisková zpráva

?Olomoučtí krajští celníci se v předvánočním období zaměřili na kontroly, které mají zjistit, zda nedochází k porušování práv duševního vlastnictví. V čase hromadného nakupování totiž hrozí, že si obdarovaní na Štědrý den rozbalí dárek s padělaným zbožím.

Celní správa: Pod stromečkem jen originální zboží, celníci zajistili padělky za 800 tisíc
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Nejčastěji se v těchto případech jedná o nelegálně používané ochranné známky, v rámci kterých je na libovolném zboží neoprávněně vyobrazena registrovaná značka. Majitel ochranné známky může požádat Celní správu ČR o její ochranu. Pokud tedy celní správa pojme podezření, že se jedná o nelegální zboží, může jej zajistit.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44915 lidí

Pozornosti celníků v tomto případě neunikl druhý prosincový týden prodejce na Mohelnicku, který se pokoušel prodávat různé zboží, jenž vykazovalo známky padělku. Jednalo se přitom o světoznámé značky Armani, Chanel, panenky značky L.O.L., nebo hračky od společnosti Hasbro. Celková hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku přesahující 800 tisíc korun.

V případě hraček je padělek často jen těžko rozeznatelný od originálu. Zboží se však liší kvalitou a mnohdy i vyšším množstvím ftalátů a dalších nebezpečných látek, které mohou mít negativní vliv na zdraví dětí.

Od začátku letošního roku se celníkům v Olomouckém kraji podařilo vypátrat padělané zboží, jehož hodnota by v cenách originálních výrobků činila téměř 5 000 000 korun.

Zajištěné zboží skončilo ve skladu celního úřadu. Prodejci nyní hrozí za nakládání s padělaným zbožím pokuta až do výše jednoho milionu korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty

7:44 Celní správa: Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty

Příslušníci Celní správy ČR při výkonu svých kompetencí v silniční dopravě v uplynulých čtyřech dnec…